Chciałbym przekazywać spokój, nawet nie radość. Ukojenie

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Karina Obara

Chciałbym przekazywać spokój, nawet nie radość. Ukojenie

Karina Obara

Rozmowa z Wojciechem Waglewskim, założycielem i liderem grupy Voo Voo, o sile muzyki i charakteru.

- Nie ma pan telefonu komórkowego! Jak udało się panu uchować?!
- Normalnie. Moja żona ma i czasem korzystam. Nie podobają mi się zachowania związane z mobilnym telefonem. Ludzie np. notorycznie rozmawiają przez komórkę przy jedzeniu. Moim kolegom w aucie wciąż dzwonią telefony, w kinach też, gdy przeżywam jakiś filmowy moment. Zwariowaliśmy z komórkami tak, jak przed laty z taśmami wideo, które wypożyczaliśmy po siedem dziennie, bez opamiętania.

- Ale profil na Facebooku pan ma.
- Od niedawna. Dzięki Facebookowi zgłaszają się do mnie ludzie, o których nie wiedziałem, czy jeszcze żyją. Ale mało się udzielam i szczelnie kontroluję przypływ znajomych.

- Zostaje więcej czasu na tworzenie?
- Czy ja wiem? Pracuję na zamówienie. Czasem nic nie tworzę, ale zajmuję się obserwowaniem tych, którzy tworzą: czytam, słucham. Komórka nie tyle zabiera czas, bo telewizja czy internet zabierają go znacznie więcej, ale psuje maniery.

- W pana przypadku czas działa na korzyść. Co utwór, to dojrzalszy, co piosenka, kompozycja - to większy przebój. To wpływ synów Fisza (Bartosza) i Emade (Piotra)?
- Być może ludzie dorośli do muzyki, jaką tworzę. Wiem, to arogancka odpowiedź, ale mam wrażenie, że żyjemy w kleszczach dwóch kultur. Jedna to kultura masowa, która z muzyki rockowej zamieniła się w disco polo albo disco polo na śmiesznie. To jest świat, który zdominował wszystkie większe i mniejsze imprezy, począwszy od Opola, a na juwenaliach kończąc. Trzeba się z tym pogodzić, mój Boże, o gustach się nie dyskutuje. Jest też drugi świat, niszowy, który jest mi bliski.

Nie tylko o muzyce, ale także o wierze i polityce - w dalszej części rozmowy z Wojciechem Waglewskim.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.