Ewa Gorczyca

Chciał sprawdzić, ile "wyciśnie" z auta. Tragiczne skutki brawury młodego kierowcy

Samochód, którym jechało trzech młodych mężczyzn w wieku 19-21 lat, po gwałtownym hamowaniu zjechał z drogi, uderzył w betonowy mostek i kilkakrotnie Fot. KMP Krosno Samochód, którym jechało trzech młodych mężczyzn w wieku 19-21 lat, po gwałtownym hamowaniu zjechał z drogi, uderzył w betonowy mostek i kilkakrotnie dachował
Ewa Gorczyca

Trzej młodzi ludzie wsiedli do samochodu jednego z nich. Pędzili z prędkością 150 km na godzinę. Auto wpadło w poślizg. 19-letni pasażer zginął, drugi został ciężko ranny.

Dziś sąd zdecyduje o tym, czy przedłużyć areszt tymczasowy dla 21-letniego Filipa Z. Młodemu mężczyźnie prokuratura postawiła zarzut umyślnego naruszenia zasad w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, którego skutkiem była śmierć jednej osoby i ciężkie obrażenia drugiej.

- Kierując samochodem audi A4, nie zachował należytej ostrożności - opisuje Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie. - Poruszał się z prędkością nieadekwatną do warunków drogowych i znacznie przekraczającą dopuszczalną na tym odcinku drogi, czyli 50 kilometrów na godzinę.

Trzej młodzi ludzie, którzy feralnego dnia wsiedli do samochodu, byli kolegami i sąsiadami z Iwonicza. Spotkali się, a potem postanowili wybrać się na przejażdżkę. Nie mieli specjalnego celu. Po prostu jeździli po okolicy. Filip Z. niedawno kupił audi A4. Chciał pokazać kolegom, ile uda mu się „wycisnąć” z auta.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • co wydarzyło się na drodze nocą 18 października
 • jak zdarzenie opisuje naoczny świadek
Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.