Chcesz mieć spokojne wakacje? Wystarczy kilka kliknięć. Zrób to obowiązkowo! Nowa baza biur podróży

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow / Polskapresse
Piotr Subik

Chcesz mieć spokojne wakacje? Wystarczy kilka kliknięć. Zrób to obowiązkowo! Nowa baza biur podróży

Piotr Subik

W internetowej bazie przygotowanej przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny znalazło się ponad 4,6 tysiąca przedsiębiorców. Aby sprawdzić, czy ktoś, kto organizuje nam wakacje działa zgodnie z prawem - wystarczy kilka kliknięć.

Nowy rejestr to Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki. Dostępny jest w sieci od kilkunastu dni na stronach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT). Do jego stworzenia UFG, a właściwie działający w jego strukturze Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został zobligowany przez obowiązującą od początku wakacji nową ustawę o imprezach turystycznych.

– Ewidencja jest adresowana przede wszystkim do klientów biur podróży. Otrzymują oni możliwość zweryfikowania, czy dany podmiot działa zgodnie z prawem – tłumaczy Małgorzata Ślepowroń­ska, członek zarządu UFG.

Wystarczy kilka kliknięć, aby w jednym miejscu – oczywiście, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów – sprawdzić, czy nasz tourope­rator posiada wymagany wpis do rejestru organizatorów turystyki (prowadzą go marszałkowie województw) i czy ma zabezpieczenie finansowe na wypadek niewypłacalności. Są też w tym spisie informacje dotyczące firmy ubezpieczeniowej udzielającej takiego zabezpieczenia, jego wysokości (w złotówkach i euro), okresu, w jakim obowiązuje ochrona, a także zakresu terytorialnego działalności biura.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

 • ile i jakie dane znajdują się w rejestrze?
 • na czym polega Turystyczny Fundusz Gwarancyjny?

 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.