Joanna Pluta

Chcą ocalić bydgoskie stare reklamy

Dzięki tym starym, wymalowanym na murach kamienic reklamom możemy się dowiedzieć o miejscach, które już zniknęły z krajobrazu Bydgoszczy. Fot. Anna Stasiewicz Dzięki tym starym, wymalowanym na murach kamienic reklamom możemy się dowiedzieć o miejscach, które już zniknęły z krajobrazu Bydgoszczy.
Joanna Pluta

Oprócz niewątpliwej wartości historycznej często mają też wysokie walory estetyczne - stare reklamy, które można znaleźć na murach.

„Fabryka obuwia Minerwa” przy ul. Chrobrego czy „Pracownia obuwia” na Bocianowie - to tylko dwa z wielu szyldów, a raczej wymalowanych na murach reklam, jakie można znaleźć w naszym mieście. I to nie tylko w ścisłym centrum. Niektóre z nich są bardzo stare i zniszczone, inne jeszcze jakoś się trzymają. Ale czas z pewnością działa na ich niekorzyść.

Grupa „Malujemy Bydgoszcz”, zainicjowana przez bydgoską .Nowoczesną, za najważniejsze cele stawia sobie rozwiązanie problemu szpecących napisów istniejących w publicznej przestrzeni oraz wzbogacanie miejskiej przestrzeni o estetyczne, artystyczne elementy. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.