Ceny warzyw do góry. Za kilogram pietruszki trzeba dziś zapłacić od 12 do ponad 15 złotych, a może być drożej!

Czytaj dalej
Fot. K.Kapica
Beata Terczyńska

Ceny warzyw do góry. Za kilogram pietruszki trzeba dziś zapłacić od 12 do ponad 15 złotych, a może być drożej!

Beata Terczyńska

Ceny niektórych warzyw przyprawiają kupujących o ból głowy. Drogie są m.in. marchew, cebula, ziemniaki, a pietruszka - korzeń podrożała szczególnie. Na rzeszowskim „Balcerku” znaleźliśmy pietruszkę w cenie 12 zł za kilogram, a w niektórych marketach kosztuje nawet 15,50 zł.

- Ręce można załamać! Nie dość, że mięso, wędliny, sery, ryby, masło, chleb są tak drogie, to teraz jeszcze warzywa bardzo podrożały - ubolewa pani Irena z Rzeszowa. - Za chwilę to i cebula stanie się rarytasem.

Polskie ogórki po 10 złotych

Sprawdziliśmy wczoraj ceny warzyw na popularnym, rzeszowskim targowisku. Najdroższa była pietruszka (korzeń) - 12 zł/kg. Kalafior - od 4 do 9,50 zł/szt., seler - 4,50 - 5,50 zł/kg, cebula, marchew, por - 3,50 zł/kg, biała kapusta - 3 zł/kg, buraki - 2-3,50 zł/kg, ziemniaki - 1,80 zł/kg. Pęczek rzodkiewek kosztował 2 zł, natki pietruszki - 1,50 zł, koperku - 1-2,50 zł, szczypiorku - 1,50 zł. Sałata masłowa - 3 zł. Za kilogram brukselki trzeba było dać 8,50 zł, za cebulę szalotkę - 6,90 zł, a polskie ogórki - 10 zł. Szpinak był po 5,50 zł, pomidory po 9,80 zł, malinówki - 15 zł.

Skąd taka drożyzna? Pani Renata z „Balcerka” tłumaczy, że kończą się zapasy, a niektórych warzyw nie było w ubiegłym sezonie zbyt wiele z powodu pogody.

- Najbardziej w górę poszybowały ceny za marchew, pietruszkę i ziemniaki - obserwuje.

Inny sprzedawca dodaje, że susza zniszczyła niektórym nawet 80 procent upraw.

- W tamtym roku zimą musiałem wyrzucić 15 ton ziemniaków, albo i więcej. Nikt nie chciał kupować, nawet za grosze, tyle było towaru. Wiosną zasadziłem tyle samo i... teraz już prawie nie mam co sprzedawać - porównuje jeden z właścicieli stoiska.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:
"Sprzedawcy, producenci, widząc to próbują windować ceny. Obserwują, w którym momencie cena będzie tak zaporowa, że ludzie przestaną kupować dany produkt lub będą po niego sięgać w mniejszym stopniu."

Pozostało jeszcze 58% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.