Bytom: Beata Szydło w KWK Bobrek. A w sobotę szykuje się marsz

Czytaj dalej
Magdalena Nowacka - Goik

Bytom: Beata Szydło w KWK Bobrek. A w sobotę szykuje się marsz

Magdalena Nowacka - Goik

Dzisiaj rano, przed KWK Bobrek, Beata Szydło, kandydatka PiS na urząd premiera spotkała się z górnikami. Odniosła się głównie do kwestii obietnic rządowych z początku tego roku i obietnic dotyczących m.in. powstania Nowej Kompanii Węglowej.

- Spotkanie było krótkie – mówi Maciej Bartków, przewodniczący zarządu komitetu PiS w Bytomiu. – Beata Szydło przypomniała, że to dzisiaj właśnie, 30 września, minął termin, zgodnie z którym miała powstać nowa spółka węglowa. Pokazała również porozumienie z 17 stycznia, które ze związkami zawodowymi podpisywała w imieniu rządu premier Ewa Kopacz – mówi Bartków.

W styczniu, tak samo jak w wielu polskich kopalniach, strajkowano także w Bytomiu. Wtedy istniała jeszcze KWK Bobrek-Centrum. Po zmianach Ruch Bobrek został i przejął go Węglokoks Kraj. Ruch Centrum trafił w ręce Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W tej chwili praktycznie istnieje tylko Ruch Bobrek.

W sobotę o godz. 17 na Rynku zaplanowano w Bytomiu marsz „Nie dla imigrantów, tak dla kopalni”. Jego współorganizatorką jest bytomianka Katarzyna Jaksik-Lądwik, która w styczniu poprowadziła marsz protestujących w obronie kopalni KWK Bobrek-Centrum. – Chcemy zwrócić uwagę na to, w jakiej sytuacji stawia nas obecnie rząd – mówi pani Katarzyna. – Jest otwarty na uchodźców, a nie myśli o nas, o obietnicach które były składane w związku z kopalniami. Ważniejsze stają się te sprawy, a górnicy są traktowani niepoważnie – dodaje.


*Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
*Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
*Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
*Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

Magdalena Nowacka - Goik

Komentarze

8
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

hajer mam sie dobrze

Za sp.E.Gierka tona Węgla kosztowala 19 dolarów na Rynku 250 zł. Ile Nowy Kopalń Budował i Ludzie Zyli dobrze.Bylo mnie stać na Auto i Mieszkanie Żona w domu przy 2 Dzieciach.

wsiok

Chcialbym żeby Śląsk wyglądał jak jej Chalupa wszystko na Swoim Miejscu.Ma głowę do Finansów i Porzadku a nie jak za PO Robta co Chceta.I mamy Historyczny Zadłużenie To Katastrofa.

nic

nie zrobiła a klepie tą jadaczką jakby w tym kraju miały być same za ich rządów profity dla ubogich, dziołcha w paszczu wszyscy są mocni a jak pójdzie coś nie tak to będzie wina Q.rwa Tuska albo PSL,SLD I następnych wy pisowcy zrobicie z ciulami w sukienkach eldorada ale dla siebie skąd my to znamy jednym słowem zróbcie więcej od peowców i wtedy będzie git a na razie to puste słowa ble ble!!

XYZ

Jako wzorowa gospodyni domowa pani Beata na pewno uzdrowi polskie górnictwo! Dajmy jej szansę. Jeszcze żaden kraj nie miał kuchty jako premiera.

Ala

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/501727,afera-podsluchowa-tajemnice-plyty-cba-z-nagraniami-rozmow.html

emeryt

złota pod Bytomiem )) bo bajki opowiadają narazie!! a co do pisu ? to rządzili już dwa lata! i co było ?dno!

Reden

Niech Pani Szydło podniesie światowe ceny węgla do 200 dolarów to wtedy wystarczy nie tylko na pensje dla górników ale i na trzynastkę, czternastkę, barbórkowe, ołówkowe, deputaty, wczasy pod gruszą i co tam jeszcze.
Niestety obecny rząd takiej mocy nie ma. Przyszły zreszta też nie będzie miał. A cena tony jest poniżej 50 dolarów czyli gdzieś koło 185 złotych a nie 300 złotych jak kosztuje na bramach naszych kopalni.
Czyli Pani Szydło nieodpowiedzialnie podjudza ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.