Były żużlowiec Maciej Kuciapa: Bardzo trudno jest mi się pogodzić z tym, że nie będę już zawodnikiem tylko trenerem

Czytaj dalej
Fot. Oliwer Kubus
Marek Bluj

Były żużlowiec Maciej Kuciapa: Bardzo trudno jest mi się pogodzić z tym, że nie będę już zawodnikiem tylko trenerem

Marek Bluj

- Życzyłbym sobie tego, aby kiedyś zostać trenerem w Stali Rzeszów - mówi Maciej Kuciapa, wychowanek szkółki żużlowej Stali Rzeszów, obecnie w sztabie ekstraligowego Motoru Lublin.

- W lubelskim klubie jestem trenerem młodzieży i jednocześnie członkiem sztabu, który jest odpowiedzialny za pierwszą drużynę, w którym menedżerem jest Jacek Ziółkowski. Nasze zadania, role i funkcje są podzielone. Będziemy ściśle współpracować - mówi 43-letni rzeszowianim, który dołączył do Speed Car Motoru Lublin, beniaminka ekstraligi.

Z Ziółkowskim doskonale się znacie ze Stali Rzeszów i z jazdy w Motorze...
Oczywiście. Zajęcia z lubelską młodzieżą prowadzę dwa razy w tygodniu od grudnia ubiegłego roku. Jak jestem tylko w Lublinie, to spotykam się z Jackiem i omawiamy wszystkie tematy związane z nadchodzącymi sezonem.

Jak to się stało, że po raz trzeci, ale tym razem w nowej roli, trafiłeś do Motoru?
Rzeczywiście, startowałem w lubelskiej drużynie przez dwa sezony i znam dobrze zarząd klubu. Dostałem telefon z propozycją, umówiliśmy się na spotkanie. Najpierw rozmawialiśmy o pracy z młodzieżą, następnie o dołączeniu do sztabu szkoleniowego. Poprosiłem o trochę czasu na przemyślenie, ale długo się nie zastanawiałem.

W dalszej części wywiadu przeczytasz m.in.:

 • "Wprawdzie z adeptami żużla w Stali Rzeszów już pracowałem, ale teraz dochodzi jeszcze odpowiedzialność za pierwszą drużynę, która jest beniaminkiem w ekstralidze"
 • "Nie jest mi łatwo. Jak patrzę na motocykle, to cały czas myślę, że będzie mi tego bardzo brakować. Jak tylko teraz mocniej przyświeca słońce, to od razu przychodzi mi wielka chęć, aby sobie pojeździć na motorze"
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.