Ewa Gorczyca

Były zakonnik i pustelnik, który mieszkał w Dębowcu, skazany za seksualne wykorzystanie 14-latka. Wyrok - 3 lata więzienia [WIDEO]

Były zakonnik i pustelnik, który mieszkał w Dębowcu, skazany za seksualne wykorzystanie 14-latka. Wyrok - 3 lata więzienia [WIDEO] Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Sąd Rejonowy w Jaśle nie miał wątpliwości, że Wojciech P. wykorzystał seksualnie chłopca pozostawionego przez matkę pod jego opieką. Wyrok, który usłyszał 50-letni były zakonnik i pustelnik, to 3 lata więzienia.

Argumenty rozstrzygnięcia sąd przedstawił za zamkniętymi drzwiami.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w styczniu ubiegłego roku. Był prowadzony z wyłączeniem jawności. Prokuratura postawiła Wojciechowi P. dwa zarzuty z art. 200, par. 1 i 3. Pierwszy dotyczył dopuszczenia się przez Wojciecha P. innej czynności seksualnej. Drugi - przedstawienia 14-latkowi filmu o treści pornograficznej.

Gdy Wojciech P. w 2015 roku zamieszkał w Dębowcu koło Jasła i zdecydował się wieść tu życie pustelnicze, już nie był zakonnikiem. Na własną prośbę został zwolniony z formacji karmelitów. W oczach okolicznych mieszkańców gospodarz pustelni św. Eliasza, noszący strój przypominający habit, był osobą godną zaufania. Zwracali się do niego w trudnych sprawach. Matka 14-latka od znajomej usłyszała, że pustelnik pomaga ludziom, oferuje modlitwę.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. relację matki chłopca.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.