Michał Czajka

Były bramkarz i symbol Resovii, Marcin Pietryka przyznaje, że ciężko było mu przywyknąć do życia bez występów na boisku

Marcin Pietryka opowiada, że przez całą rundę wiosenną poprzedniego sezonu przygotowywał się do zakończenia kariery Fot. Krzysztof Kapica Marcin Pietryka opowiada, że przez całą rundę wiosenną poprzedniego sezonu przygotowywał się do zakończenia kariery
Michał Czajka

Marcin Pietryka, który całą bramkarską karierę spędził w Resovii nie ukrywa, że ciężko było mu się rozstać z boiskiem. Jednak, jak mówi, czuje się spełnionym piłkarzem.

To dla ciebie pierwszy sezon gdy nie jesteś już zawodnikiem. Ciężko było się przyzwyczaić?

Początek był trudny - dużo nocy było nieprzespanych, cały czas w głowie miałem grę, ale jakoś przywykłem do tego.

Decyzja o zakończeniu kariery była trudna?

Czy była trudna? Myślę, że przez całą ostatnią rundę czyli wiosenną w 3. lidze przygotowywałem się do tego w myślach. Chciałem poświęcić więcej czasu dla dzieci. Już nieraz mówiłem chłopakom, że to mój ostatni sezon, ale wszyscy się śmiali, że i tak pogram jeszcze pewnie do czterdziestki. Po wywalczeniu awansu w głowie rodziło mi się, żeby jeszcze zostać na kolejny sezon, ale nie dogadałem się z obecnymi prezesami dlatego stwierdziłem, że daję sobie spokój.

Namawiano cię byś jeszcze trochę pograł?

Niektóre osoby związane z Resovia jak najbardziej mówiły, żebym został jeszcze, ale, tak jak wspomniałem, nie dogadałem się z prezesami i nie było tematu. Niedawno kilka ofert dostałem, żeby jeszcze pograć na niezłym poziomie w innych drużynach, ale nie zdecydowałem się.

W dalszej części rozmowy Marcin Pietryka mówi m. in. o:

 • wynikach Resovii w rundzie jesiennej
 • najlepszych wydarzeniach ze swojej kariery
Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Michał Czajka

Dziennikarz sportowy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.