Michał Czajka

Była piłkarka Sokoła Kolbuszowa Dolna i reprezentantka Polski, Marta Olejarczyk musiała zakończyć karierę ze względów zdrowotnych

Marta Olejarczyk musiała zakończyć karierę Fot. archiwum Sokoła Kolbuszowa Dolna Marta Olejarczyk musiała zakończyć karierę
Michał Czajka

Zdrowie nie pozwoliło kontynuować kariery Marcie Olejarczyk. - Uznałam, że zdrowie jest ważniejsze niż pasja - mówi była piłkarka Sokoła Kolbuszowa Dolna i reprezentacji Polski.

Dowiedziałem się od trenera Grabca, że kończysz z piłką, dlaczego?

Tak, to rzeczywiście sprawdzona informacja. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu podjęłam decyzję o odejściu z drużyny i zakończeniu swojej przygody z piłką. Dlaczego taka decyzja? Było kilka powodów, przez które podjęłam taką, a nie inną decyzję. Głównym z nich był stan zdrowia. Podczas rozgrywek w rundzie jesiennej borykałam się z urazem pleców. Po każdym treningu, meczu odczuwałam ogromny dyskomfort. Chodziłam do fizjoterapeuty, który pomagał mi przed każdym kolejnym spotkaniem poprawić chociaż trochę swoją dyspozycję zdrowotną. Każdy mecz był dla mnie ważny, chciałam pomóc drużynie jak tylko potrafiłam, dlatego też byłam zdeterminowana, by wygrywać nie tylko z przeciwną drużyną, ale także z bólem który mi towarzyszył. Po zakończeniu rundy doszłam do wniosku, że nie mogę stawiać pasji ponad zdrowie i stąd moja decyzja o zakończeniu przygody na boisku.

Czy takie myśli pojawiły się nagle, czy już wcześniej o tym myślałaś?

Nie była to nagła decyzja. Nie da się po tylu latach robienia czegoś tak po prostu sobie powiedzieć - „stop - jutro już nie będę grała”. Zajęło mi to kilka wieczorów zanim byłam pewna, że robię dobrze. Cieszę się tylko, że miałam przy sobie osoby, które mnie wspierały w podejmowaniu tej niełatwej decyzji.

W dalszej części rozmowy Marta Olejarczyk mówi m. in. o:

 • swoich planach na przyszłość
 • szansach "Sokółek" na obronę 1. ligi
Pozostało jeszcze 68% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Michał Czajka

Dziennikarz sportowy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.