Bydgoszcz awansuje do pierwszej ligi... biurowej
Tysiące metrów powierzchni biurowych i setki nowych miejsc pracy - to perspektywa Bydgoszczy do końca 2020. Miasto coraz śmielej rozpycha się wśród największych miast, będących dotąd liderami w sektorze usług biznesowych. Pomagają w tym nowe biurowce.
W naszym mieście działa 41 centrów usług BPO, SSC, IT R&D, za dwa lata - i to w scenariuszu dość zachowawczym - ma być ich ponad 50. Pod skrótami, które ludziom spoza branży niewiele mówią, kryją się centra usług dla biznesu, centra badawczo-rozwojowe, usługi outsourcingowe, informatyczne i wiele innych. Nie i nazewnictwo tu jednak chodzi, a o korzyści dla miasta, które z obecności tych centrów płyną.
Już teraz zatrudnienie w nich przewyższa 10 tysięcy osób, z tego 2 tysiące znalazło zatrudnienie w okresie ostatnich dwóch lat. W ciągu 1,5 roku ta liczba ma wzrosnąć o kolejne 2 tysiące.
- Około 30% zasobów powierzchni biurowej w mieście zostało oddanych do użytku w okresie ostatnich trzech lat. Stanowi to potwierdzenie szybkiego rozwoju rynku biurowego i oznacza, że duża część powierzchni biurowej w mieście znajduje się w nowoczesnych budynkach. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Bydgoszczy jako ośrodka usług biznesowych jest jego wyspecjalizowanie w kierunku IT. Wśród 11 największych ośrodków usług biznesowych w Polsce Bydgoszcz zajmuje pierwsze miejsce, biorąc pod uwagę udział usług IT w strukturze zatrudnienia centrów - wynika z raportu przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).
Z dalszej części materiału dowiesz się:
- jakie biurowce zostaną wkrótce oddane do użytku
- które miejsce zajmuje Bydgoszcz pod względem zatrudnienia w centrach usług
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień