Bydgoskie taxi bardzo dalekie od pracy marzeń

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Bydgoskie taxi bardzo dalekie od pracy marzeń

Sławomir Bobbe

- Chcesz zarabiać na taksówce? Stracisz nerwy, zdrowie, czas i przyjaciół - mówią bydgoscy taksówkarze. - Ciągle jednak nie brakuje takich, którzy wiążą swoją przyszłość z tym zawodem.

Niedawno Krajowy Rejestr Długów przedstawił raport z którego wynika, że coraz więcej taksówkarzy, w praktyce samozatrudnionych przedsiębiorców, nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań, a zadłużenie całej branży sięga niemal 30 milionów złotych. Bydgoszcz nie jest pod tym względem wyjątkiem.

- Szacujemy, że w Bydgoszczy mamy około 1200 taksówek, z czego stale aktywnych jest około 800. Z tego kolejne 100-200 to działalności prowadzone przez osoby, które na taxi dorabiają i jeżdżą na przykład w weekendy czy popołudniami. Takich kierowców, dla których jest to jedyne źródło utrzymania jest około 600 - mówi Waldemar Winter, dyrektor Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych bydgoskiego ratusza.

I tych kilkuset bydgoskich przedsiębiorców od kilku miesięcy zmagać się musi - z ich zdaniem - nieuczciwą konkurencją w postaci usług przewozowych zamawianych przez specjalne aplikacje. Ich „twarzą” jest Uber (który w Bydgoszczy jeszcze nie działa), ale wszystkie funkcjonują na podobnej zasadzie.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • na co najczęściej narzekają bydgoscy taksówkarze
 • na jakie opłaty narażeni są taksówkarze
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.