Bydgoski społeczny rzecznik pieszych inicjuję nową akcję: spacery seniorów po mieście celem znalezienia barier w poruszaniu się

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Krzysztof Błażejewski

Bydgoski społeczny rzecznik pieszych inicjuję nową akcję: spacery seniorów po mieście celem znalezienia barier w poruszaniu się

Krzysztof Błażejewski

Już jutro, w sobotę, pójdą na pierwszy spacer po centrum Bydgoszczy. Seniorzy sami będą sprawdzać, czy miasto jest dla nich wygodnie i przyjaźnie urządzone.

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zaprasza na cykl darmowych spacerów badawczych i warsztatów dla osób 65+. Zajęcia będą odbywać się od listopada 2019 r. do maja 2020 r.

Na spacer w sobotę

Spotkania informacyjne organizowane przez rzecznika będą odbywać się w każdy poniedziałek października w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, sala 3, w godz. 16-18. Natomiast pierwszy pilotażowy spacer badawczy po śródmieściu odbędzie się już jutro, w sobotę 26 października br. - zbiórka chętnych o godz. 10 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5.

To idea nazwana 8 na 80. Chodzi w niej o to, by po mieście było łatwo poruszać się zarówno ośmio-, jak i osiemdziesięciolatkom.

- Źródłem pomysłu na te spacery jest coraz szerzej upowszechniająca się idea dostępności miast dla wszystkich mieszkańców - mówi społeczny rzecznik pieszych, Paweł Górny. - To idea nazwana 8 na 80. Chodzi w niej o to, by po mieście było łatwo poruszać się zarówno ośmio-, jak i osiemdziesięciolatkom.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • jaki jest cel organizowania spacerów dla seniorów
 • do kogo przede wszystkim kierowane są sobotnie spacery
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.