Burmistrz stracił zaufanie do redaktor naczelnej. Konflikt w Sanoku wokół tygodnika

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Burmistrz stracił zaufanie do redaktor naczelnej. Konflikt w Sanoku wokół tygodnika

Andrzej Plęs

Magda Sienkiewicz-Woskowicz jest przekonana, że w redakcji miała „kreta”. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że w kilka godzin informacja o planowanej publikacji wywiadu dotarła do burmistrza, że burmistrz błyskawicznie doprowadził do zdjęcia wywiadu i - w konsekwencji - do zdjęcia jej z funkcji redaktora naczelnego „Tygodnika Sanockiego”?

Poszło o wywiad z Tomaszem Matuszewskim, podwładnym burmistrza, bo dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Tadeusz Pióro przyznaje dziś, że deklaracja podwładnego, że będzie jego kontr-kandydatem w najbliższych wyborach, była bardzo przykrym zaskoczeniem. A fakt, że Matuszewski zamierza to ogłosić na łamach pisma samorządu Sanoka, był nie do zniesienia. I dlatego doprowadził do wstrzymania publikacji. Co niechętni mu natychmiast okrzyknęli aktem cenzury.

Tygodnik kontrolowany

Sienkiewicz-Woskowicz opowiada o genezie całego zamieszania. Dotarło do niej nieoficjalne, że Matuszewski zamierza kandydować w wyborach na burmistrza Sanoka i…

- Chcąc, żeby moja gazeta była pierwsza z tą informacją, poprosiłam go o wypowiedź - relacjonuje.

Kontakt pocztą elektroniczną: ona pyta, on odpowiada, całość autoryzuje. Tekst gotowy jest w nocy przed dniem wysłania materiałów do drukarni.

- Akcja zaczęła się w momencie, kiedy redaktor techniczny zaczął dobierać zdjęcia - relacjonuje. - Nagle rozpętała się awantura. Burmistrz do dziś nie odpowiedział mi na pytanie, w jaki sposób o planach publikacji się dowiedział, czy taka jest inwigilacja w gazecie, czy jesteśmy na podsłuchu, na podglądzie, czy w redakcji ma informatora. Nagle przychodzi do mnie dyrektor miejskiej biblioteki, która jest wydawcą Tygodnika, i mówi, że został wezwany do burmistrza i że trzeba wycofać tekst o Matuszewskim. I że burmistrz stracił do mnie zaufanie. Nie było słowa o tym, dlaczego należy zdjąć. Zastrzegłam, że ja o tym redakcji nie powiem, jeśli chce, niech to przekaże dalej.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak burmistrz tłumaczy, dlaczego materiał z jego kontrkandydatem nie powienien się ukazać
 • o co burmistrz posądza byłą redaktor naczelną
 • jak sprawa tygodnika zatacza coraz szersze kręgi
Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.