Budynki UKW powstały na planie swastyki, czyli miejskie legendy w muzeum

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Budynki UKW powstały na planie swastyki, czyli miejskie legendy w muzeum

Sławomir Bobbe

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dołącza do elitarnego grona uczelni posiadających własne uniwersyteckie muzea. Bydgoska uczelnia będzie wyjątkowa - ma ich aż dwa.

- Muzeum Uniwersyteckie będzie świadczyć o tradycjach naukowych i akademickich naszego miasta, a pamiętajmy, że zbliża się 50-lecie naszej uczelni. I to muzeum staje się dla nas priorytetem. Formalnie powstało w lutym 2017 roku, ale wciąż jest w trakcie organizacji. Gromadzimy obiekty, przygotowujemy plan pracy i zaczynamy.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.