Brygida Sakowska-Kamińska, była mistrzyni świata, jest bardzo dumna. Dwie córki zostały mistrzyniami Polski

Czytaj dalej
Fot. Facebook KAS Rzeszów
bell

Brygida Sakowska-Kamińska, była mistrzyni świata, jest bardzo dumna. Dwie córki zostały mistrzyniami Polski

bell

- Jeszcze się chyba tak w Polsce nie zdarzyło, żeby ktoś miał dwie córki i obie, jak moje Wanesa i Nikola, na mistrzostwach kraju seniorów zdobyłyby złote medale. Jestem bardzo dumna i szczęśliwa - mówi Brygida Sakowska-Kamińska, mama złotych medalistek i ich trenerka w Klubie Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie.

Wydarzeniem zakończonych w niedzielę w Chorzowie jubileuszowych, 65. mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej były dwa złote medale dwóch zespołów KAS Rzeszów, w których występują córki trenerki oraz złoty medal drużynowych mistrzostw Polski tego klubu.

- Wanesa ma 17 lat, a Nikola 14. Wanesa zdobyła złoto w trójkach kobiet razem z Julią Mikułą i Magdaleną Mosior, a Nikola razem z Michałem Wróblem w dwójkach mieszanych. Już dawno nie byłam tak szczęśliwa. Po cichu liczyłam na medal trójki, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło, że może wygrać złoto mieszana, bowiem oba nasze zespoły to jeszcze juniorzy, a seniorzy już na starcie mieli zapewnioną przewagę w postaci dodatkowych punktów - mówi Brygida Sakowska - Kamińska, jedna z najlepszych akrobatek w historii tej dyscypliny, multimedalistka mistrzostw świata i Europy.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • "Najważniejszą ich zaletą jest taniec  i choreografia. Są bardzo wysoko oceniani pod względem wrażenia artystycznego i oczywiście techniki"
 • "Nikola jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, kończy w tym roku ósmą klasę. Jest bardzo dobrą uczennicą i najprawdopodobniej będzie miała stypendium prezydenta. Super godzi naukę ze sportem. Natomiast Wanesa jest w drugiej klasie I LO w Rzeszowie"
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
bell

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.