kz

Bolesny upadek. Zbigniew Smółka, były trener PGE Stali Mielec, został zwolniony z Widzewa Łódź po zaledwie 31 dniach pracy

Zbigniew Smółka był trenerem Stali Mielec przez 20 miesięcy Fot. Kuba Zegarliński Zbigniew Smółka był trenerem Stali Mielec przez 20 miesięcy
kz

„Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się naszym filozofom” - mówi Hamlet w najsłynniejszym dramacie Williama Szekspira. Dramatów i paradoksów nie brakowało podczas ostatniego roku w zawodowym życiu Zbigniewa Smółki.

Były trener PGE Stali Mielec wsiadł do kolejki górskiej, która najpierw wywindowała go na piedestał, by bardzo szybko zrzucić go w dół. Nie ma wątpliwości, że szkoleniowiec zaliczył bardzo bolesny upadek.

A miało być tak pięknie

No właśnie. Co tak naprawdę poszło nie tak? Jeszcze latem ubiegłego roku można było powiedzieć, że kariera Smółki rozwijała się wzorcowo. Zaczynał od klubów z niższych lig na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Potem trafił do pierwszej ligi. Najpierw do Zawiszy Bydgoszcz, z którym zagrał nawet w półfinale Pucharu Polski. Pół roku później główny sponsor się jednak wycofał, a klub ogłosił upadłość.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
kz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.