Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Łukasz Cieśla

Bójka w Gostyniu: Nazwał kibiców żużla klaunami, zmarł podczas bójki w krzakach. Sąd: Sam się napraszał

Sierpień 2015 r. Policja zatrzymała Jarosława S. pod zarzutem zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Potem jednak zmieniono zarzuty wobec niego i skazano Fot. KPP Gostyń Sierpień 2015 r. Policja zatrzymała Jarosława S. pod zarzutem zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Potem jednak zmieniono zarzuty wobec niego i skazano na karę w zawieszeniu, z czym nie zgadza się rodzina zmarłego.
Łukasz Cieśla

Tragiczna bójka w Gostyniu. Adam zmarł, jego przeciwnik Jarosław najpierw trafił do aresztu pod zarzutem zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Ale ten sam sąd, który najpierw go aresztował, niedawno uznał, że Jarosław nie musi iść do więzienia, bo ofiara sama się napraszała. Wyrok budzi sprzeciw każdej ze stron. Ojciec Adama uważa, że jego syn został zamordowany. Tymczasem adwokat oskarżonego Jarosława chce jego uniewinnienia.

Sprawa bójki w Gostyniu ma kilka wątków: zmieniające się kwalifikacje prawne zdarzenia, areszt, a potem łagodny wyrok dla oskarżonego Jarosława S., a w końcu spór rodziny zmarłego z… dwoma prokuratorami z Gostynia.

Ojciec zmarłego Adama poczuł się urażony wypowiedziami dwóch prokuratorów dla mediów. Obu pozwał do sądu na drodze cywilnej. Z jednym z nich, na razie nieprawomocnie, wygrał i ma zostać przeproszony w miejscowej prasie.

Do tragedii doszło w nocy 30 sierpnia 2015 roku. Wersje obu stron na temat tamtych wydarzeń są rozbieżne. Wskutek tragicznego zajścia Adam zmarł i został uznany za pokrzywdzonego. Jarosław S., który się z nim bił, usłyszał zarzuty. Stał się oskarżonym.

Bójka w Gostyniu: Nas, kibiców żużla, wyzwał od klaunów i cieniaków

Wiadomo, że 21-letni Adam wracał ze swoim starszym bratem z „pępkowego” u szwagra. Obaj byli nietrzeźwi. Na swojej drodze, w centrum Gostynia, spotkali liczniejszą grupę kibiców żużla, którzy wrócili z zawodów Grand Prix w Gorzowie Wlkp. Kibice również byli pijani. Po chwili wywiązała się bójka.

Jej najaktywniejszymi uczestnikami mieli być Adam, a ze strony kibiców Jarosław S., wówczas 31-letni mąż i ojciec małego dziecka. Po szarpaninie, bójka na chwilę zakończyła się. Niebawem została wznowiona kawałek dalej. Adam i Jarosław kotłowali się w krzakach, po chwili Adam zmarł. Pierwsza diagnoza medyków sądowych: złamanie kości gnykowej i uduszenie.

Kto był prowodyrem zajścia?

Brat Adama zeznawał, że to tamci zaczęli bić i kopać. Gdy on próbował ich rozdzielić, sam został uderzony. Twierdził również, że Adam zaczął potem uciekać. A kiedy do niego dobiegł, Adam leżał w krzakach i nie dawał już oznak życia. Zapewniał również, że nie zagrzewał go do walki. A tak twierdzi strona przeciwna, to znaczy znajomi Jarosława. Ich zdaniem brat Adama po wszystkim twierdził również, że z bratem „wszystko jest ok”.

Znajomi Jarosława S. w swoich zeznaniach przekonywali, że to Adam zaczął. Bo krzyczał coś o kibicach żużla, że są cieniakami, pajacami. Kibica ubranego w narodowe barwy wyzwał od cyrkowca, klauna, że wygląda, jak kibic Małysza. A gdy pierwsza bójka się zakończyła, szedł za grupą kibiców i nadal zaczepiał. Przy czym niektórzy znajomi oskarżonego Jarosława potwierdzili, że ich kolega „nie pozostał dłużny”.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.

 • dlaczego Jarosław S. został skazany na niską karę w zawieszeniu,
 • dlaczego ojciec zmarłego Adama wyrok ocenia jako wynik "zmowy" oraz o co pozywa dwóch prokuratorów.
Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Cieśla

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.