Bohaterowie wychodzą z tłumu. Ratują życie, narażają się. Pokazują, jak walczyć ze znieczulicą

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Andrzej Plęs

Bohaterowie wychodzą z tłumu. Ratują życie, narażają się. Pokazują, jak walczyć ze znieczulicą

Andrzej Plęs

Bohaterowie mają imiona i nazwiska i zdobią okładki gazet, hańba jest zwykle bezimiennym tłumem w ich tle. Bohaterowie z narażeniem zdrowia i życia ratują innych przed zagrożeniem, tłum przygląda się lub ucieka. Jeśli wszyscy utożsamiają się z postawą bohatera, to skąd bierze się tłum?

Środek dnia w Łodzi, miejski autobus, pełen pasażerów. Wśród nich grupka nastolatków - przeklinających, kopiących drzwi pojazdu, rozpychających się, obrażających współpasażerów. I niewidomy 35-latek, który jako jedyny odważył się zwrócić im uwagę. Za co od nastolatki dostał w twarz, od jej kolegi pięścią w brzuch. Tłum nie reagował. Zareagował dopiero, kiedy na najbliższym przystanku autobus zatrzymał się. Zareagował ucieczką.

Parking w Rybniku. Jeden z pojazdów zaczyna się palić, w końcu eksploduje. Wyrzucony siłą podmuchu pasażer ląduje pod stopami gapiów. W płonącym pojeździe zostaje dziecko, które zrozpaczony ojciec, nie zważając na żar, próbuje wyciągnąć. W tłumku gapiów poruszenie, zaczynają się przepychać w walce o najlepszą pozycję do obserwacji. Smartfon przy niemal każdej twarzy, będzie świetny filmik na portal społecznościowy.

W dalszej części przeczytasz:

 • jaki dramat rozgrywał się w maleńskiej wsi, o którym wszyscy wiedzieli, ale nikt nie pisnał słowa
 • co najbardziej zszokowało 19-letnią Adę Czik, która ruszyła mężczyźnie na pomoc w centrum Rzeszowa
 • o brawurowej akcji dra Konrada Kędzierskiego, który w Rzeszowie obezwładnił pijanego kierowcę
 • jak badacze zjawisko znieczulicy społecznej. Czy bedzie jeszcze gorzej?
Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.