Bogdan Józefowicz za Marka Penara? Roszada w Krośnie

Czytaj dalej
Waldemar Mazgaj

Bogdan Józefowicz za Marka Penara? Roszada w Krośnie

Waldemar Mazgaj

Bogdan Józefowicz, radny miasta Krosna, ma zastąpić Marka Penara na stanowisku prezesa Karpat Krosno. Penar ma pozostać w klubie w roli sponsora, choć jest kuszony przez ekstraklasową Wisłę Kraków.

Karpaty miały walczyć o awans, a zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli i bliżej im do strefy spadkowej. Penar, który zasiada w fotelu prezesa od czerwca 2015 roku, to ambitny facet, a jednocześnie wizjoner i biznesmen. Wg naszych informacji nie zamierza ograniczać wsparcia, ale szuka zaufanej osoby do prowadzenia klubu. Ma nią być właśnie Józefowicz, który musi zrezygnować z funkcji pełnionej w mieście, jeżeli chce przejąć klub. Na razie w Krośnie gra sporo armii zaciężnej, ale też dużo inwestuje się w młodzież. Prężnie rozwija się Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Co raz głośniej mówi się też, że Penara do wsparcia Wisły namawiają tamtejsi działacze. Od jakiegoś czasu nie odbiera od nas telefonów. - Na razie nie ma zmiany prezesa - mówi Andrzej Majchrowicz, wiceprezes Karpat.

- Na dniach sfinalizujemy jednak pierwsze transfery do klubu.

Zimą kilku kluczowych piłkarzy może zmienić barwy klubowe. Wolną rękę w poszukiwaniu klubów dostali Oskar Wieliczko, Damian Łanucha, Andrij Nikanowycz (już trafił do Wisły Sandomierz), Hubert Siepierski, Oskar Wąsikowski (zakończył grę w piłkę) i Adrian Sitek. Na dodatek Jakub Lichoń pojechał z Piastem Gliwice na obóz, a Przemysław Szkatuła jest na testach w Polonii Bytom.

W ich miejsce na razie do Krosna trafił tylko Roman Stepankow (poprzednio Puszcza Niepołomice), który podpisał już nawet przedwstępną umowę.

- Najmocniej szukamy stopera i bocznych obrońców – dodaje Majchrowicz.

W kręgu zainteresowań są m.in. Patryk Kapuściński (Sokół Sieniawa) i Adrian Nowak (Wisłoka Dębica), na sobotniej gierce testowej trener Adam Fedoruk oglądał tez kilku innych zawodników. Do kadry dołączono też kilku juniorów z SMS-u. Dziś krośnianie rozpoczynają obóz dochodzeniowy.

Waldemar Mazgaj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.