Jakub Lesiński

Bogatsi o tytuły i medale

Kacper Frątczak zdobył swój 13. tytuł mistrza kraju. Fot. materiały ASW Knockout ZG Kacper Frątczak zdobył swój 13. tytuł mistrza kraju.

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski w formule full contact. W zawodach wzięli udział przedstawiciele lubuskich klubów.

Dwa złote medale wśród seniorów wywalczyli przedstawiciele SKF Boksing Zielona Góra. Tytuł w kat. pon. 67 kg zdobył Adam Grześkowiak, a w kat. pon. 60 kg Emilia Czerwińska. - Ponadto jury składające się z zespołu sędziowskiego i trenerów kadrowych uhonorowało Emilię mianem najlepszej zawodniczki (seniorki dop. red.) turnieju - przekazał nam trener Bogumił Połoński. - Z kolei Adam wrócił do rywalizacji po pięcioletniej przerwie. Do mistrzostw przygotowywał się niespełna dwa miesiące - tłumaczył szkoleniowiec SKF.

Na czwartym miejscu w klasyfikacji medalowej zawody skończyli reprezentanci ASW Knockout Zielona Góra. W sumie ich łupem padło pięć „krążków” różnego kruszcu. Po 13 już tytuł mistrza Polski sięgnął Kacper Frątczak (senior, kat. pon. 81 kg). Niespodziankę sprawił debiutujący w tej formule junior starszy Dionizy Warszczuk, który wygrał trzy pojedynki w kat. pon. 63,5 kg. Dobrą passę podtrzymał 16-letni Michał Niemiero. On był najlepszy w kat. juniorów mł. pon. 81 kg. Kolejny senior, który stanął na podium to Rafał Gąszczak (kat. pon. 91 kg). „Gonzo” musiał uznać wyższość rywala w walce finałowej, którą przegrał na punkty i zgarnął srebro. Do dorobku medalowego ASW brąz dorzucił młodziutki Dawid Gąsiorek, rywalizujący w kat. 71 kg junior młodszy. - Wszyscy moi podopieczni, którzy przystąpili do zawodów stanęli na podium, co nie jest zaskoczeniem - przekonywał trener Tomasz Pasek.