Bliżej do produkcji sztucznej kości. Dzięki współpracy naukowców z dwóch uczelni

Czytaj dalej
Aleksandra Dunajska

Bliżej do produkcji sztucznej kości. Dzięki współpracy naukowców z dwóch uczelni

Aleksandra Dunajska

Postawiono kolejny krok na drodze do produkcji sztucznej kości. Czy będzie to jeden z pierwszych, głośnych lubelskich wynalazków, które wejdą na rynek?

- Zakończenie tego projektu to dla nas bardzo ważny moment - podkreśla prof. Grażyna Ginalska z Uniwersytetu Medycznego, twórczyni sztucznej kości. Chodzi o opracowanie projektu linii technologicznej dla produkcji materiału kościozastępczego. - To oznacza, że produkt prawdopodobnie zostanie skierowany na produkcję. Wchodzimy na wyższy poziom - dodaje prof. Ginalska.

Sztuczna kość może służyć do uzupełniania ubytków kostnych i mieć szerokie zastosowanie m.in. w chirurgii urazowej i ortopedii. Szczegóły znajdziesz w artykule.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Dunajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.