Będzie zakaz noszenia broni na Śląsku i w Małopolsce

Czytaj dalej
Fot. fot. Łukasz Kasprzak
(GEG, AIP)

Będzie zakaz noszenia broni na Śląsku i w Małopolsce

(GEG, AIP)

Bezpieczeństwo. Od 20 lipca do 1 sierpnia na terenie Śląska i Małopolski będzie obowiązywał zakaz noszenia i przewożenia broni. Taki zakaz ma służyć podniesieniu bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży.

Gotowy jest już projekt rozporządzenia w tej sprawie. Przewiduje on także wprowadzenie takich ograniczeń w Warszawie między 4 a 10 lipca, a więc w czasie szczytu NATO.


Autor: Joanna Urbaniec

Wprowadzanie zakazu noszenia broni w celu poprawy bezpieczeństwa podczas ważnych wydarzeń nie jest niczym nowym ani nadzwyczajnym. Takie ograniczenia były już w trakcie poprzednich pielgrzymek papieskich. W 2010 roku zakaz noszenia broni obowiązywał w Warszawie i Krakowie na czas uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Treść rozporządzenia wzbudziła protest Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, który wezwał ministerstwo do zaniechania prac nad projektem rozporządzenia i niewprowadzanie zakazu noszenia broni.

- Przy pomocy rozporządzenia stworzy się faktyczną przewagę rzeczywistych przestępców nad praworządnymi Polakami - twierdzi Andrzej Turczyn, prezes ROMB.

(GEG, AIP)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.