Będzie można studiować zarządzanie kryzysowe w środowisku na UKW w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna Dworska

Będzie można studiować zarządzanie kryzysowe w środowisku na UKW w Bydgoszczy

Katarzyna Dworska

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego już szykuje nową ofertę dla swoich studentów.

Od następnego roku akademickiego wśród kierunków pojawi się po raz pierwszy zarządzanie kryzysowe w środowisku. Będą to studia inżynierskie, które potrwają siedem semestrów. - Uruchomimy je na wydziale kultury fizycznej, zdrowia i turystyki - mówi Małgorzata Jendryczka, rzecznik UKW. - Do wyboru będą dwie specjalizacje: zarządzanie kryzysowe w środowisku atmosferycznym i w środowisku wodnym.

Na ich stworzenie wpłynęły badania rynku i zmieniający się klimat.

- Absolwenci nowego kierunku będą mogli znaleźć pracę w urzędach miejskich, wojewódzkich oraz w jednostkach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym - dodaje Jendryczka.

Druga nowość ucieszy osoby, które już studiują turystykę i rekreację. Od października startują studia drugiego stopnia na tym kierunku. Na początku miesiąca wydział humanistyczny UKW uzyskał także uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w językoznawstwie.

Obecnie na uniwersytet uczęszcza 12 tys. osób. Każdego roku w szeregi żaków wstępują 4 tys. „pierwszoroczniaków”. - Obecnie mamy 45 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia - uzupełnia Jendryczka. - Lingwistyki stosowane i filologie są traktowane jako specjalizacje, stąd ta liczba jest mniejsza.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.