Bardzo trudna sytuacja Cosmosu Nowotaniec

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Sowa
Miłosz Bieniaszewski

Bardzo trudna sytuacja Cosmosu Nowotaniec

Miłosz Bieniaszewski

Od pewnego czasu wiadomo, że z 3 ligi spadnie Wierna Małogoszcz. Kto do niej dołączy? Mocno „zamieszany” w tę walkę jest niestety Cosmos Nowotaniec.

W związku z tym, że bliska zapewnienia sobie utrzymania w 2 lidze jest Stal Stalowa Wola, wielu trzecioligowców mocno odetchnęło. Wszystko wskazuje bowiem na to, że 3 ligę opuszczą tylko dwie drużyny, a więc do obsadzenia zostało tylko jedno miejsce. Obecnie okupuje je Cosmos Nowotaniec.

Drużyna prowadzona przez Mateusza Krawczyka i Łukasza Krzysztonia ma na swoim koncie 24 punkty i do bezpiecznej pozycji traci 5 oczek.

Piętnasty w tabeli Spartakus Daleszyce jeszcze jednak nie pauzował, a więc będzie szansa dla naszej ekipy, aby zbliżyć się do tego rywala. Wszystko wskazuje na to, że właśnie między tymi dwiema drużynami rozstrzygnie się kwestia, tego, kto dołączy do Wiernej.

Drużyna z Nowotańca musi mocno punktować, a remisy niewiele będą dawać. Łatwego terminarza Cosmos jednak nie ma. W najbliższej kolejce jedzie do Tarnowa, gdzie o punkty zawsze jest ciężko. Spartakus zagra natomiast w Krośnie, a więc Karpaty mogą pomóc derbowemu rywalowi.

Następnie Cosmos na własnym boisku podejmie Orlęta Radzyń Podlaski i ten mecz musi bezwzględnie wygrać. Właśnie w 32. kolejce pauzuje Spartakus.

Ostatnie dwie serie spotkań będą decydowały o wszystkim. Cosmos zagra na wyjeździe z Resovią i przed własną publicznością z mocną Sołą Oświęcim.

Główny rywal w walce o utrzymanie jedzie natomiast do Tarnowa, a sezon kończy meczem u siebie z Orlętami.

Przed naszą ekipą więc cztery mecze prawdy, ale o utrzymanie łatwo nie będzie. Cosmosu skreślać jednak nie można.

Warto dodać, że w bezpośrednich pojedynkach lepsza jest drużyna z Podkarpacia i jeśli oba te zespoły sezon skończą z taką samą zdobyczą punktową, to Cosmos zapewni sobie utrzymanie.

Miłosz Bieniaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.