Barbie spod Dubiecka. Delikatna kobieta, która jeździ wielkimi TIR-ami po całym świecie

Czytaj dalej
Fot. Artur Mulak/archiwum Iwony Blecharczyk
Norbert Ziętal

Barbie spod Dubiecka. Delikatna kobieta, która jeździ wielkimi TIR-ami po całym świecie

Norbert Ziętal

Piękna, delikatna blondynka. Jeździ ciężarówkami, pojazdami wielkogabarytowymi, a przy kilkudziesięciu stopniach mrozu potrafi założyć ciężkie łańcuchy na koła. Oto tegoroczna Barbie Shero. Iwona Blecharczyk z niewielkiej Kosztowej koło Dubiecka.

Piękna, delikatna blondynka. Jeździ ciężarówkami, pojazdami wielkogabarytowymi, a przy kilkudziesięciu stopniach mrozu potrafi założyć ciężkie łańcuchy na koła. Oto tegoroczna Barbie Shero. Iwona Blecharczyk z niewielkiej Kosztowej koło Dubiecka.

No cóż, od wczoraj wśród znajomych macie Barbie - kilka dni temu napisała na swoim profilu na Facebooku pani Iwona.

Jak to się stało, że została Barbie?

Od 2015 roku Mattel, największy na świecie koncern produkujący zabawki, m.in. kultową Barbie, projektuje również lalki przypominające kobiety z realnego świata. W ten sposób wyróżnia panie, które mogą być wzorem do naśladowania, które udowadniają kobietom i dziewczynkom, że nie ma ról zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn, że dzięki pracy i uporowi można realizować swoje marzenia.

Shero to skrót od angielskich słów she - ona oraz hero - bohater.

Pierwsza Barbie w moim życiu

Wzorcami dla Barbie Shero są panie osiągające sukces w życiu zawodowym, mające osiągnięcia naukowe, aktywistki na rzecz praw kobiet, środowiska naturalnego.

Pierwszą kobietą uhonorowaną Barbie Shero była Zendaya Coleman, amerykańska aktorka, tancerka, piosenkarka i modelka.

W ubiegłym roku jedną z wyróżnionych zaszczytnym tytułem przez firmę Mattel była polska dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. W tym roku Barbie Shero została Iwona Blecharczyk.

- To niesamowite wyróżnienie, jeszcze do mnie całkiem nie dociera. Jak się o nim dowiedziałam? Jakiś czas temu zadzwonili do mnie ludzie z Mattel. Gdy już wyjaśnili, o co chodzi, poprosili o moje wymiary. Wyprodukowana lalka ma identyczne proporcje jak ja. Włosy, nawet twarz podobną. Ubrana jest w miniaturę kombinezonu, którego używam na co dzień. Jedynie buty są troszeczkę uproszczone, ale to przecież tylko zabawka.

- mówi nam pani Iwona.

Barbie Shero była już z nią w trasie. Teraz czeka w domu, w oryginalnym opakowaniu, na ładniejszą pogodę i sesję zdjęciową.

- W dzieciństwie marzyłam o lalce Barbie. Jednak rodziców, nauczycieli, nie było stać. Ta obecna to pierwsza Barbie w moim życiu.

Nauczycielka? To jednak nie dla mnie

Pani Iwona studiowała pedagogikę. Jak wielu studentów rozglądała się za zarobkiem. Jeździła do Anglii jako kierowca busa, projektowała i szyła sukienki, prowadziła z przyjaciółką pracownię krawiecką w Rzeszowie.

Po studiach, zgodnie z rodzinną tradycją, została nauczycielką. Uczyła języka angielskiego.

- Szybko okazało się jednak, że ta praca nie jest dla mnie. Chciałam robić coś zupełnie innego.

Wybór padł na profesję kierowcy. Od razu zdecydowała, że będą to ciężarówki. Zebrała pieniądze, opłaciła kurs.

W dalszej części przeczytasz:

 • z jakim najwiekszym problemem zderzyła się Iwona po zrobieniu prawa jazdy na TIR-y
 • o wielkogabarytowych załadunkach, jakie miała na "pace"
 • o najcięższych chwilach, jakie przeżyła na trasach 
 • o karierze, jaką robi na kanale Youtube
Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.