Dorota Klusek

Bałkany - 22 dni, 7 tysięcy kilometrów, 12 państw [ZDJĘCIA]

Bałkany - 22 dni, 7 tysięcy kilometrów, 12 państw [ZDJĘCIA]
Dorota Klusek

W drodze byli 22 dni. Pokonali prawie 7 tysięcy kilometrów i odwiedzili ponad 12 państw. Zobaczyli wiele pięknych miejsc i zabytków, a przede wszystkim spotkali wielu uśmiechniętych i pomocnych ludzi. Sześcioosobowa grupa studentów odbyła wyprawę po Bałkanach. Podróżowała 34-letnim volkswagenem transporterem T3.

Inicjatorem wyprawy był kielczanin – Michał Wydrzycki, student medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wraz z nim wyruszyli: Dominika Szczechowska, również kielczanka i studentka łódzkiej medycyny, Tomek Woźniak – student Politechniki Świętokrzyskiej oraz Alicja Prawdzic-Seńkowska, Angelika Murawiec i Maciej Warda.

Pomysł na podróżowanie zrodził się już rok temu. Wtedy został zakupiony samochód. – Niestety trochę się pospieszyliśmy. Nie wszystko sprawdziliśmy i to, właśnie nam się popsuło – śmieje się Michał. – Wówczas nie dojechaliśmy do Włoch, ale nie poddaliśmy się i od tego czasu przygotowywaliśmy się, żeby spróbować raz jeszcze. I warto było! Podczas wyprawy przez Bałkany przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil, zobaczyliśmy miejsca, które do tej pory znaliśmy tylko z internetu czy książek. Były momenty grozy i strachu; czasami było gorzko, a czasami wesoło, ale mimo wszystko udało się dojechać do celu!

Dorota Klusek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.