Jacek Drost

Azbest na budynkach wciąż zalega Bielsku-Białej i w powiecie bielskim. Wymiana jest prowadzona, ale ciągle jest sporo pracy

Do 2032 roku niebezpieczny dla zdrowia azbest powinien zniknąć z budynków Fot. arc Do 2032 roku niebezpieczny dla zdrowia azbest powinien zniknąć z budynków
Jacek Drost

Obecnie na budynkach znajdujących się w powiecie bielskim jest ponad 11 tysięcy ton azbestu. Likwidacja niebezpiecznego dla środowiska i zdrowia materiału idzie bielskim gminom nienajgorzej, ale jeszcze trochę zostało do zrobienia.

Buczkowice są liderem w usuwaniu wyrobów zawierających azbest w powiecie bielskim. Są jednak jedną z tych gmin, która takich materiałów na swoim terenie ma najwięcej. Takie dane przynosi aktualizacja dokumentu pod nazwą „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla powiatu bielskiego”. Został on przyjęty na styczniowej sesji Rady Powiatu Bielskiego.

Obecnie w powiecie bielskim jest ponad 11 tysięcy ton azbestu. Likwidacja niebezpiecznego dla środowiska i zdrowia materiału idzie bielskim gminom całkiem dobrze. Zgodnie z Wojewódzkim Programem Usuwania Azbestu do końca 2018 roku z terenu powiatu powinno zniknąć 34 proc. wyrobów azbestowych, a zlikwidowano już prawie połowę! Termin ostateczny dla całego kraju to 2032 r.
Najczęściej azbest znajduje się dzisiaj na budynkach gospodarczych.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.