Autosan sprzedawał autobusy poniżej kosztów produkcji? Trwa prokuratorskie śledztwo w tej sprawie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Autosan sprzedawał autobusy poniżej kosztów produkcji? Trwa prokuratorskie śledztwo w tej sprawie

Ewa Gorczyca

Czy Autosan zawarł ponad 30 niekorzystnych dla spółki kontraktów i sprzedał ponad 100 autobusów poniżej ich wartości? Ustala to Prokuratura Okręgowa w Krośnie, która przygląda się działaniom poprzedniego zarządu sanockiej firmy.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo dotyczące należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Autosan po zawiadomieniu, jakie złożyła Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Dotyczyło ono uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Służby prasowe SKW nie ujawniły wówczas (zawiadomienie zostało złożone w lutym br.) jakie czynności prowadziły w tej sprawie, powołując się na tajność tych informacji.

Wiesława Basak, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie potwierdza, że śledztwo jest nadal prowadzone, ale do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.

- Śledztwo dotyczy art. 296 par. 1 i 3 kodeksu karnego czyli nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezesa zarządu i członka zarządu spółki, w okresie od czerwca 2017 do lipca 2018 roku - mówi prokurator Wiesława Basak.

Jako osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi i działalnością gospodarczą spółki, w ramach kontraktowanych zamówień, mieli oni zawierać umowy, których oferty cenowe nie pokrywały kosztów produkcji autobusów.

W dalszej części artykułu:

 • Na jakim etapie jest śledztwo i jak długo potrwa
 • Ile kontraktów jest pod lupą prokuratorów
 • Jakie straty mogła ponieść spółka
Pozostało jeszcze 68% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

A myśmy mieli (na szczęście "mieli") w firmie taką handlowczynię, że urządzenie za kilkanaście, 20-kilka tys. sprzedawała z marżą 50 - 100 zł i do tego jeszcze potrafiła dać jakiegoś gadgeta, darmowe uruchomienie z dowozem daleko poza miasto, czy nawet jeszcze i materiały eksploatacyjne. Na szczęście firma przetrwała, ale klienci się przyzwyczaili i nadal niektórzy starają się wymusić urządzenia za półdarmo.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.