Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko, dwaj piłkarze z Podkarpacia na mundialu

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Miłosz Bieniaszewski

Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko, dwaj piłkarze z Podkarpacia na mundialu

Miłosz Bieniaszewski

Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko to żołnierze Adama Nawałki, który nie boi się na nich stawiać, choć powołanie ich do reprezentacji Polski na mundial w Rosji wywołało mieszane uczucia. My się możemy jednak tylko z tego cieszyć, bo obaj wychowali się na Podkarpaciu.

Od początku czuję, że trener ma zaufanie do mnie i jestem dla niego na każde zawołanie - mówił nam podczas zgrupowania w Arłamowie Sławomir Peszko, który jest wychowankiem Nafty Jedlicze. To szczególnie w jego wypadku pojawiło się wiele krytycznych głosów. Mówiono, że ma miejsce w kadrze tylko dzięki przyjaźni z Robertem Lewandowskim, że sportowo na to nie zasługuje. Co on na to?

- Z tego można się pośmiać i sobie pożartować, ale w tak dużym kraju jak Polska zawsze znajdzie się garstka ludzi, która albo źle życzy, albo po prostu hejtuje. Od trzech lat jestem w tej drużynie i dobrze wiem, jak ten zespół funkcjonuje. To też miało ogromne znaczenie dla trenera, ale przede wszystkim decydowała forma sportowa - usłyszeliśmy.

Skazany na Igloopol

Należy podkreślić właśnie te słowa o „funkcjonowaniu zespołu”, bo to również ma ogromne znaczenie dla Adama Nawałki. Polski selekcjoner nie chce popełniać błędów części swoich poprzedników, którzy nie brali na ważne turnieje graczy będącymi istotnymi postaciami w szatni. A za takie uchodzą zarówno „Peszkin”, jak i Artur Jędrzejczyk. Szczególnie tego drugiego zawsze wszędzie jest pełno i widać, że ma spory wpływ na atmosferę panującą w zespole. Tak zresztą było już wcześniej, kiedy jeszcze występował w Igloopolu Dębica, którego jest wychowankiem.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak fani zgotowali fetę na weselu Jędrzejczyka
 • jak Artur odwdzięcza się swojemu macierzystemy klubowi
 • Peszko, król memów i jego ekscesy
 • który z nich ma większe szanse zaistnieć na mundialu
Pozostało jeszcze 81% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Miłosz Bieniaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.