Arkadiusz Miazga z Ropczyc, autor książki "Magiczna rzeczywistość": nie żyjemy sami na Ziemi, jest jeszcze jakaś siła [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Arkadiusza Miazgi
Norbert Ziętal

Arkadiusz Miazga z Ropczyc, autor książki "Magiczna rzeczywistość": nie żyjemy sami na Ziemi, jest jeszcze jakaś siła [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Zjawisko UFO nie jest nowe. Ludzie od wielu wieków dostrzegali, że istnieje jakaś inna rzeczywistość, tylko nazywali ją inaczej. Dzisiaj najczęściej mówi się o „kosmitach”, czymś pozaziemskim, a dawniej były to elfy, czorty, zjawy, wiedźmy. Pisze o tym Arkadiusz Miazda z Ropczyc w książce "Magiczna rzeczywistość. Folklor, UFO i parafizyczna siła".

Żyjemy w świecie niezwykłych przemian, w którym współczesny człowiek niewątpliwie osiągnął ogromny stopień wiedzy. Jednak nadal wzdrygamy się na kwestie, które są wysoce dziwne i niepojęte dla świata naukowego. Współcześni ludzie XXI wieku paradoksalnie niewiele różnią się od ludzi z okresu średniowiecza. Wtedy oświecone osoby lub alchemicy w podobny sposób uzasadniali wszystko w znanych im punktach odniesienia, a wypierano wszystko to, co nie pasowało do ówczesnego stanu wiedzy, bądź interpretacji religijnych. Dziś jest podobnie - w przedmowie do swojej książki „Magiczna rzeczywistość. Folklor, UFO i parafizyczna siła” twierdzi Arkadiusz Miazga z Ropczyc.

To jego druga książka. Kilka lat temu wydał „UFO_nad Podkarpackiem”, w której opisał dokumentowane przez siebie, dokonane przez różnych ludzi z naszego regionu, obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających.

Ludzie od dawna dostrzegali niezwykłe zjawiska

- Sam tytuł „Magiczna rzeczywistość” mówi o tym, że my, ludzie, żyjemy, egzystujemy najprawdopodobniej jeszcze z jakąś inną siłą. Ja ją nazywam siłą parafizyczną. W różnych okresach, w różnych wiekach ona się pojawia pod różnymi postaciami. Różne rzeczy ludzie widzieli - mówi „Nowinom” pan Arkadiusz.

Twierdzi, że niezwykłe zjawiska ludzie od dawna dostrzegali. Jednak dopasowywali je i nazywali w sposób najbliższych ich czasom, rozwojowi cywilizacji, nauki.

W dalszej części tekstu: 

 • o sile parafizycznej, która według autora książki dostosowuje się do naszej świadomości 
 • czy autor wierzy w kosmitów?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.