Ansel - hurtownia wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Ansel - hurtownia wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji

Materiał informacyjny

Firma Ansel to największa na Podkarpaciu hurtownia wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji. Jako lokalny lider dostarczamy najlepszym firmom instalacyjnym rury i kształtki wentylacyjne produkcji Lindab, rekuperatory z wymiennikiem obrotowym firmy Komfovent oraz rury elastyczne i kształtki do rekuperacji prowadzonej w wylewkach. W ofercie posiadamy klimatyzatory potentata światowego rynku firmy Daikin. Dla firm wykonujących instalacje wentylacji w obiektach przemysłowych i wielorodzinnych oferujemy pełny zakres materiałów, zaczynając od nawiewników poprzez kanały wentylacyjne, kształtki, klap p.poż., a kończąc na wentylatorach i centralach wentylacyjnych.

Ansel
al. Okulickiego 18
35-206 Rzeszów

tel.: 17 863 06 15
biuro@ansel.pl

www.ansel.pl
www.facebook.com/AnselRzeszow


Nowoczesne budownictwo jednorodzinne z reguły kojarzy nam się z energooszczędnością i zastosowaniem najnowszych technologii i materiałów o niskim współczynniku przenikania ciepła, zapewniające dobrą izolacyjność termiczną. Nie zdajemy sobie sprawy jak dużo drogocennej energi grzewczej tracimy jeśli w domu mamy zwykłą wentylację grawitacyjną.

Przez okna i drzwi tracimy z domu około 15-20% ciepła, przez dach – 10-20%, ściany ok. 20% - za całą resztę ok. 55% odpowiada wentylacja! Ale jest sposób aby temu zapobiec. Aby osiągnąć tak pożądaną przez inwestorów energooszczędność budynku musimy zastosować rozwiązanie z systemem rekuperacji ( wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła) i pompy ciepła ( do których także zaliczamy klimatyzatory), które dostarczają naszym domom to co niezbędne dla naszego komfortu. Poprzez pracę centrali wentylacyjnej, która jest sercem całego układu, odzyskujemy nawet 85-90% energi cieplnej, którą bezpowrotnie tracimy poprzez kominy wentylacji grawitacyjnej. Dzięki temu piece i pompy ciepła zainstalowane w domach mogą pracować na niższych wydajnościach – oszczędzamy gaz lub prąd.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła popularnie nazywana jest rekuperacją – a rekuperacja to właśnie odzysk energii. Mówiąc o rekuperacji warto wspomnieć o różnych wymiennikach ciepła, które odpowiadają za odzysk energii. Najpopularniejsze są wymienniki przeciwprądowe i obrotowe. My stawiamy na obrotowe. Dlaczego? Ponieważ nie zamarzają zimą, nie potrzebują dodatkowego źródła ciepła w postaci nagrzewnicy elektrycznej aby chronić wymiennik przed niskimi temperaturami i dodatkowo odzyskują wilgoć co bezpośrednio wiąże się z naszym komfortem. Przykładem takiego urządzenia wyposażonego w niezamarzający, wysokowydajny wymiennik ciepła jest rekuperator Kofmovent Domekt. Dodatkowo posiada on inteligentną automatykę sterowania i podzespoły, które podczas pracy centrali wentylacyjnej oszczędzają na co dzień energię elektryczną.

Podsumowując – inwestowanie w nowoczesne rozwiązania, w domach bez instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest niepełne z punktu widzenia ekonomicznego i ekologicznego. Ważnym zdrowotnym aspektem zastosowania rekuperatora są jego filtry. Potrafią one oczyścić powietrze, wyłapując cząstki pyłu (smogu) PM10, PM2,5, a także eliminować z wszelkich zanieczyszczeń negatywnie wpływających na samopoczucie i chroniąc zdrowie alergików. Powietrze którym oddychamy w domu z rekuperatorem jest świeże i czyste.

Dlatego polecamy rekuperatory Komfovent Domekt z obrotowym wymiennikiem ciepła oraz pompy ciepła i klimatyzatory firmy Daikin.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.