Tomasz Ryzner

Anna Sabat z Resovii, halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, wznowiła treningi. Znamy sportowe cele Anny na ten rok

Anna Sabat z Resovii, halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, wznowiła treningi. Znamy sportowe cele Anny na ten rok Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Tomasz Ryzner

Anna Sabat (Resovia), halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, wznowiła treningi. Zrobiła to, chociaż odczuwa jeszcze skutki kontuzji, której nabawiła się w krajowym czempionacie, i która pozbawiła ją szansy udziału w Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow.

Jak już informowaliśmy, dwa dni przed finałem w Toruniu Anna na rozruchu skręciła kostkę. Fizjoterapeuci jakimś cudem postawili ją na nogi, jednak uraz dał o sobie znać w czasie biegu. Piąta zawodniczka mistrzostw Europy w Berlinie nie była w stanie sprostać roli faworytki i złota nie zdobyła. Uległa Weronice Wyce, biegaczce AZS AWF Warszawa, która też jest związana z naszym regionem. Pochodzi Bolestraszyc, a jest wychowanką UKS Tempo 5 Przemyśl.

Przed imprezą w mieście Kopernika Anna planowała wyjazd do Szkocji i udział w mistrzostwach Europy. Kontuzja zniweczyła te zamiary. - Anka zrobiła wymagane minimum, ale musiała odpuścić. Szkoda, bo wygląda na to, że była szansa na medal - mówi Piotr Kowal, szkoleniowiec biegaczki Resovii.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. o:

  • Sportowym celu Anny Sabat na ten rok
  • 12. PKO Półmaratonie Rzeszowskim
  • VI. Ultramaratonie Podkarpackim
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Ryzner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.