Ania Wyszkoni: Bałam się, że na zawsze stracę głos

Czytaj dalej
Fot.
Paweł Gzyl

Ania Wyszkoni: Bałam się, że na zawsze stracę głos

Paweł Gzyl

Ania Wyszkoni opowiada nam o tym, jak doświadczenie poważnej choroby odmieniło jej spojrzenie na siebie i swoje życie.

Dostajemy właśnie ponownie Twoją ostatnią płytę - „Jestem tutaj nowa”. Skąd pomysł na jej reedycję?

To pewnego rodzaju tradycja w moim dorobku. Każda poprzednia moja solowa płyta doczekała się „platynowej” reedycji. Za każdym razem bardzo dbałam, aby to było wydawnictwo zaskakujące. Stąd nowa oprawa graficzna i nowe piosenki. Najważniejszą nowiną „platynowej” edycji „Jestem tu nowa” jest to, że dodano do niej drugą płytę - zapis moich koncertów akustycznych. Czekało na to wielu fanów. Bardzo często otrzymywałam takie sygnały od ludzi, że bardzo by chcieli te akustyczne wersje moich największych przebojów mieć również na płycie. Aby móc zabrać wspomnienia z koncertu do domu.

„Jestem tu nowa”, w przeciwieństwie do Twoich dwóch poprzednich płyt solowych, jest mniej liryczna, a bardziej dynamiczna. Z czego to wynika?

Ja się zmieniam. Chcę nieustannie zaskakiwać, proponować coś nowego. Nie chcę się znudzić moim słuchaczom. Kiedy nagrywałam piosenki na „Jestem tu nowa”, poczułam, że dostałam nowe życie - i chciałam to zaznaczyć również w muzyce swoją energią. Stąd też i bardziej dynamiczny charakter piosenek.

No właśnie: przed nagraniem chorowałaś na nowotwór tarczycy, który udało Ci się pokonać. Jaki to miało wpływ na Twoje piosenki?

Myślę, że ogromny. Bo wszystkie piosenki powstały po pokonaniu przeze mnie choroby. „Jestem tu nowa” to jednak nie jest płyta o chorobie. To płyta silnej kobiety, która ma za sobą pewne doświadczenia - i pokonała je. Dzisiaj wiem, że życie może nam spłatać niejednego figla i trzeba być na wszystko przygotowanym. Ale trzeba też biec przez życie z dużą pewnością siebie. I czerpać z niego jak najwięcej. Bardzo często zapominałam o tym przed chorobą, ale teraz na takie zapominanie już sobie nie pozwalam.

Najbardziej martwiłam się o swoje struny głosowe. Już po operacji wiedziałam jednak, że wszystko jest w porządku

Operacja usunięcia nowotworu tarczycy jest niebezpieczna dla strun głosowych. Obawiałaś się, co będzie z Twoim śpiewaniem?

To była moja największa obawa. Jeśli chodzi o samo doświadczenie choroby, to usłyszałam opinię, że jeśli chorować na nowotwór, to najlepiej na nowotwór tarczycy, bo jest on w stu procentach uleczalny (śmiech). Dlatego najbardziej się martwiłam o swoje struny głosowe. Już po operacji wiedziałam jednak, że wszystko jest w porządku, i po trzech tygodniach stałam na scenie przed publicznością. Patrzę więc na to doświadczenie pod tym kątem: dzisiaj wiem, że jestem silną kobietą i niewiele mnie jest już w stanie zaskoczyć w życiu. Trzeba być tylko wytrwałym - i pokonywać przeszkody.

W dalszej częście wywiadu:

 • Jak choroba zmieniła Anię Wyszkoni?
 • Dlaczego związek piosenkarki "nie jest usłany różami"?
 • Jak artystka definiuje swoją kobiecość?

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.