Ewa Gorczyca

Aneta S. oszukała urzędników. Firma przewozowa spod Krosna wyłudziła blisko milion złotych

Wszystko wskazuje na to, ze długotrwały proces w tej sprawie nie będzie potrzebny. Aneta S. wyraziła skruchę i chce oddać pieniądze. Fot. Tomasz Jefimow Wszystko wskazuje na to, ze długotrwały proces w tej sprawie nie będzie potrzebny. Aneta S. wyraziła skruchę i chce oddać pieniądze.
Ewa Gorczyca

Podkarpacki Urząd Marszałkowski przez trzy lata przyznawał dotacje firmie przewozowej spod Krosna. Aneta S. wyłudziła prawie milion złotych, przekonując urzędników, że jej mała firma sprzedała sześć tysięcy biletów miesięcznych.

Aneta S. jest szefową firmy handlowo-usługowej, która ma siedzibę w podkrośnieńskiej miejscowości. I właścicielką kilku busów, które kursują na lokalnych trasach, w powiecie krośnieńskim i brzozowskim.

Wcześniej autobusy woziły też pasażerów na trasie Krosno-Jasło-Kraków. I to właśnie z tą działalnością związana jest sprawa, która doprowadziła 30-latkę na ławę oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Krośnie. Aneta S. przez trzy lata dostawała pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, jako refundację za zniżkowe bilety dla studentów. Wykazała, że od listopada 2013 roku do grudnia 2016 roku sprzedała ponad 6 tysięcy biletów miesięcznych z przysługującą ulgą. Głównie na trasie Krosno-Kraków-Krosno.

O tym, jak doszło do oszustwa i co proponuje Aneta S., która chce dobrowolnie poddać się karze, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.