Alicja Majewska: Ciągle mam duży apetyt na życie. Jakoś mi nie mija...

Czytaj dalej
Fot. Slawomir Mielnik
Anna Gronczewska

Alicja Majewska: Ciągle mam duży apetyt na życie. Jakoś mi nie mija...

Anna Gronczewska

Rozmowa z popularną piosenkarką Alicją Majewską

Kilka dni temu ukazała się pani nowa płyta „Żyć się chce”. Apetyt na życie nie maleje?

Zawsze miałam ten apetyt. Jakoś mi to nie mija. Jestem ciągle w pędzie, ledwie znajduje czas na odpoczynek. W dalszym ciągu radość sprawia mi śpiewanie, spotkania z ludźmi, których lubię, oczekiwanie na to, co przyniesie kolejny dzień.

Uchodzi pani za osobę energiczną, uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do życia.

Myślę, że wyniosłam to z domu. Moi rodzice byli nauczycielami-społecznikami, którzy mieli potrzebę czynienia dobra, poświęcania się dla innych, sprawiania im radości. Mam po nich - może trochę naiwną - wiarę, że uśmiechem i dobrą energią można przenosić góry.

Czyli widzi pani szklankę do połowy pełną, nie pustą?

Tak jest lepiej. Lżej się żyje wydobywając z nie zawsze najpiękniejszej rzeczywistości to co pozytywne, a rozmaite paskudztwa wypychając na odległy margines. Przy takim założeniu może się okazać, że rzeczywiście żyjemy na najpiękniejszych ze światów.

W którymś z wywiadów powiedziała pani, że nie myślała, iż tyle lat będzie popularna, że tyle lat ludzie będą panią słuchać...

Przez wiele lat cechowała mnie niewiara we własne możliwości. Śpiewałam od dziecka, ale zawsze wydawało mi się, że to będzie moja pasja, a nie profesja. Nawet kiedy otrzymywałam już pierwsze nagrody na festiwalach, myślałam, że to piękny sen, po którym przyjdzie powrócić do wyuczonego zawodu andragoga, czyli pedagoga dorosłych. Na szczęście, śnię dalej i bardzo mi z tym dobrze.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.