Akcja Zupa na Placu w Rzeszowie. Gotujemy, częstujemy, rozmawiamy, pomagamy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Ula Sobol

Akcja Zupa na Placu w Rzeszowie. Gotujemy, częstujemy, rozmawiamy, pomagamy

Ula Sobol

Talerz ciepłej zupy mogą otrzymać potrzebujący w każdy poniedziałek o godzinie 19 na placu Ofiar Getta w Rzeszowie. Akcję zapoczątkowali m.in. członkowie Duszpasterstwa Akademickiego „Szopka” oraz Duszpasterstwa Postakademickiego „Wiata”. A zaczęło się 6 lutego 2017 roku od pomidorówki z ryżem.

- Tak naprawdę ten talerz ciepłej zupy jest pretekstem do spotkania osób w kryzysie bezdomności. Chcemy ich poznać, porozmawiać z nimi i wspólnie spędzić czas - podkreśla Marzena Harasiuk, inicjatorka akcji Zupa na Placu w Rzeszowie.

Zainspirowani zupą w Krakowie

Wszystko zaczęło się w 2016 roku od Zupy na Plantach w Krakowie.

- Uczestniczyłam wtedy w krakowskiej akcji i gdy tylko przyjechałam do Rzeszowa, zadałam sobie pytanie, czy tutaj również potrzebna jest taka inicjatywa - wyjaśnia Marzenia Harasiuk. - W styczniu 2017 roku spotkałam się z członkami Duszpasterstwa Akademickiego „Szopka” oraz Duszpasterstwa Postakademickiego „Wiata”, którzy działają przy klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie i postanowiliśmy zacząć pomagać u nas w Rzeszowie. Miałam świadomość, że potrzebne jest nam zaplecze kuchenne, produkty i ręce do pracy. Chętni znaleźli się od razu, a pomysł został szybko zrealizowany.

Pierwszą Zupę na Placu ugotowali 6 lutego 2017 roku w Królestwie bez Kresu. Była to pomidorówka z ryżem. Później gotowali u dominikanów.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak bezdomni i potrzebujący zareagowali na akcję Zupa na Placu
 • o bezdomnych, których przypadki zapadły wolontariuszom szczególnie w pamięci
 • czym jeszcze zajmują się wolontariusze zrzeszeni w stowarzyszeniu Zupełne dobro
Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.