Agresywnym kibicom na meczu Górnik - Zagłębie grożą zakazy stadionowe. Rzucali butelki i kamienie

Czytaj dalej
Fot. Policja Sląska
Patryk Drabek

Agresywnym kibicom na meczu Górnik - Zagłębie grożą zakazy stadionowe. Rzucali butelki i kamienie

Patryk Drabek

22 kiboli zatrzymała zabrzańska policja po środowych zamieszkach, do których doszło podczas spotkania Górnika Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec. Jeden z zatrzymanych miał ponadto przy sobie petardy i race. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Pseudokibicom grożą poważne sankcje.

22 zatrzymanych kiboli trafiło do policyjnych aresztów po środowym spotkaniu Górnika Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec. Przy jednym z zatrzymanych znaleziono środki pirotechniczne i teleskopową pałkę. Ponadto Policjanci nałożyli prawie 30 mandatów karnych na osoby, które dopuściły się wykroczeń, m.in. chodzi o używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym czy też spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.

- Z zatrzymanymi trwają czynności procesowe. Za czynny udział w zbiegowisku, gdzie pseudokibice wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na służby porządkowe, grozi im kara do 3 lat więzienia i zakazy stadionowe - przekazała st. sierż. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

ZOBACZ TAKŻE: Pseudokibice Górnika i GKS zaatakowali Romów w centrum Zabrza. Są ranni. 10 osób aresztowanych

Identyfikowani są kolejni pseudokibice, więc bardzo możliwe są następne zatrzymania. Spotkanie zabezpieczali mundurowi z Zabrza oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Bielska - Białej i Częstochowy. W sumie około 500 policjantów. Koszty zabezpieczenia spotkania oszacowano na ponad 94 tysiące złotych.

Winą za zamieszki policja obarczyła pseudokibiców Zagłębia, tuż po rozpoczęciu meczu, doprowadzili do konfrontacji z ochroniarzami i funkcjonariuszami policji. Kibole rzucali kostką brukową, butelkami i kamieniami. Policjanci odpowiedzieli natomiast granatami hukowymi, gazem oraz strzałami z broni gładkolufowej.

Burda przed meczem Górnik - Zagłębie. Policja użyła granatów hukowych. 22 kiboli zatrzymano ZDJĘCIA

Patryk Drabek

Komentarze

12
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

HAnyseKSG

Całe to bydło od wschodu nadciąga

Marcin

ALE kłamstwa, zawsze wina kibiców, a tak naprawdę zaczęło się od tego że kibice Zagłębia przyjechali w 1000 osób do Zabrza 2 godziny przed meczem żeby wszyscy weszli przed rozpoczęciem spotkania, ochrona zaczęła wpuszczać dopiero pół godziny przed meczem, po 15 minutach zostało wpuszczonych tylko 15 osób, ochrona sama powiedziała że i tak wszyscy nie wejdziecie, zaczęła tak trzepać, sprawdzanie gum do żucia, papierosów, nawet skarpetek,robili to tak pomału że do godziny 24 by nie zdążyli wszystkich wpuścić.
to była zwykła prowokacja ochrony i policji, jak zawsze to robią, no i w końcu tak się stało, gazowali tak że sami policjanci płakali.
@Cenię... dokładnie u nas są kibole i pseudokibica, a na zachodzie zawsze kibice, i oczywiście na zachodzie z tym sobie poradzili. żal normalnie żal takich dziennikarzyków

Radekk

Dlaczego nie wpuscili tak kibicow jak powinni? Jak ktos kupuje bilet, organizuje sie na wyjazd - to chcialby obejrzec mecz od poczatku. Tak propos nastepny wyjazd aby nie bylo nagonki zorganizowac 2h wczesniej niz zaplanowano:-)

Pss. Pssy musieli kogos podraznic bo od Zabrza i Gieksy nie bylo kogo bo pozawijali ich za piekna akcje z ciawasami. Pozdro chlopakai i szacun za ta akcje

Pan Hanys

cholerna zaglebiowska cholota

yf

piłka nożna dla kibiców !!!

powinni

przebywać w karnych obozach pracy
2 lata ciężkiej roboty przy kruszeniu skały by im szybko głupoty z łbów wybiło

Zły

Gdybyś wieśniaku umiał czytać to wiedziadiałbyś że to buraki z sosnowca zrobili awanturę

Tomasz.

Mówiłem wczoraj ze to bydlo

Ich trzeba surowo osądzić

Dość dziczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.