AP

Agencje towarzyskie na Podkarpaciu pod ochroną służb specjalnych?

Agencje towarzyskie na Podkarpaciu pod ochroną służb specjalnych? Fot. pixabay
AP

Czy polskie służby specjalne latami chroniły seksbiznes na Podkarpaciu braci Jewgenija i Aleksieja R., skazanych za handel ludźmi i czerpanie korzyści z nierządu? Tak sugeruje dziennik „Rzeczpospolita”

O podkarpackiej sieci agencji towarzyskich Ukraińców Żeni i Aleksa R. dwukrotnie było głośno: po raz pierwszy w marcu 2016 roku, kiedy agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wtargnęli do ich klubu nocnego Olimp w Budziwoju i zatrzymali obu właścicieli pod zarzutem sutenerstwa i handlu ludźmi.

Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu, w maju 2018 roku zostali skazani na rok oraz półtora roku pozbawienia wolności.

To był końcowy efekt śledztwa prowadzonego od 2012 r., kiedy to ukraińskie służby specjalne zaalarmowały stronę polską, że obaj bracia mogą zajmować się nielegalnym sprowadzaniem - także przez Podkarpacie - do polskich agencji towarzyskich młodych kobiet z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Rosji.

Kilka lat śledztwa ujawniło, że bracia mogli w miarę swobodnie operować, bo znajdowali się pod dyskretną ochroną agentów ówczesnej rzeszowskiej komórki CBŚ.

Jeszcze w lutym 2016 roku ABW zatrzymała Krzysztofa B., szefa rzeszowskiego CBŚ i Daniela Ś., naczelnika wydziału ekonomicznego tej instytucji. Obu zarzucono m.in. przyjmowanie łapówek, przekroczenie uprawnień, zaś Żenia i Aleks usłyszeli zarzuty korumpowania kierownictwa rzeszowskiego CBŚ, czerpanie korzyści materialnych z nierządu i handlu ludźmi.

Po raz drugi o podkarpackich agencjach towarzyskich zrobiło się głośno w marcu tego roku, kiedy były oficer Centralnego Biura Antykorupcyjnego Wojciech J. poskarżył się, że kierownictwo CBA tuszuje skandal obyczajowy z udziałem prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości.

W dalszej części artykułu:

 • Ile może być nagrań z udziałem VIP-ów pochodzących z podkarpackich agencji towarzyskich  
 • O oskarżeniach pod adresem marszałaka Sejmu i jego reakcji
 • Dlaczego, choć w latach 2006-2010 rozbito niemal cały seksbiznes na Podkarpaciu, kluby należące do Żeni i Aleksa R. działały bez przeszkód aż do 2016 roku? 
Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

AP

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.