Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów: Żeby zostać mistrzem trzeba wygrywać w każdej hali

Czytaj dalej
Łukasz Pado

Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów: Żeby zostać mistrzem trzeba wygrywać w każdej hali

Łukasz Pado

- Wolałabym zagrać pierwszy półfinał u siebie, przy swoich kibicach – mówi Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów. W środę jej drużyna gra ostatni mecz rundy zasadniczej z PTPS-em Piła w Rzeszowie, a już w najbliższy weekend rozpocznie się runda play-off. W półfinale rzeszowianki zagrają z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Łukasz Pado: Ostatni weekend poszedł zgodnie z planem. Krótka podróż, bo do Muszyny, szybkie zwycięstwo 3:0. To miła odmiana po pamiętnych wyprawach po Europie...

Agata Sawicka: Zdecydowanie, jesteśmy bardzo zadowolone, a szczególnie z rezultatu. Wygrałyśmy dość gładko, a wiadomo zbiliżają się play-offy, więc trzeba robić wszystko, żeby nasza forma była coraz wyższa i żebyśmy grały coraz lepiej. Liczę, że ten ostatni mecz z Piłą zagramy równie dobrze jak w Muszynie.

Szybkie wygrane to ostatnio wasza specjalność 3:0 z Proximą Kraków, 3:0 z Muszynianką. Możemy się spodziewać, że z Piłą w środę też będzie 3:0?

Spodziewać to nie można się zupełnie niczego, szczególnie w siatkówce. Jak się czegoś spodziewasz to sie tam na górze śmieją. Mamy wykonać swoją pracę i oczywistym jest wygrać za trzy punkty. Pozytywne jest to, że w grze o drugie miejsce mamy wszystko w swoich rękach.

W dalszej części artykułu rozmowa z Agatą Sawicką, libero Developresu Rzeszów.

 • o ostatnim meczu z Muszynianką
 • o meczu z PTPS-em Piła
 • o rywalizacji z ŁKS-em Łódź w półfinale
 • o sentymencie do ŁKS-u Łódź, którego jest wychowanką
 • o planach na przyszły sezon.
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym od 2003 roku związanym z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam też wiele innych dyscyplin sportowych, tj. żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne.
Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.
W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.