Agata Nizińska: Niepokorna wnuczka Wojciecha Pokory

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa
Paweł Gzyl

Agata Nizińska: Niepokorna wnuczka Wojciecha Pokory

Paweł Gzyl

Agata Nizińska to wnuczka Wojciecha Pokory. Próbowała aktorstwa, niedawno zadebiutowała jako piosenkarka płytą „niePokorna”. W ten weekend zaśpiewa w Opolu.

Przygotowujesz się do występu w opolskim koncercie piosenki literackiej i kabaretowej „Ja to mam szczęście”. Co zaśpiewasz?

Każdy z artystów biorących udział w tym koncercie dostaje jedną piosenkę do zaśpiewania. W moim przypadku będzie to „Życie to nie teatr” Edwarda Stachury. Nigdy wcześniej nie brałam tego utworu na swój warsztat, ale był on wykonywany przez wielu wspaniałych artystów. Spróbuję więc nadać mu teraz własną interpretację.

Zaproszenie Ciebie do tego koncertu z piosenką literacką i kabaretową nie było chyba przypadkowe.

To prawda. Mam za sobą szkołę teatralną i występy w kabarecie. Potem mocno poszłam w muzykę, ale tęsknię za sceną. Lubię tę formę wyrazu, bo na estradzie rozrywkowej nie zawsze można tak mocno emocjonalnie zaśpiewać, a tutaj - jak najbardziej.

Na wydanej niedawno Twojej płycie „niePokorna” słychać w niektórych piosenkach aktorskie zacięcie. Masz je we krwi?

Być może (śmiech). Na płycie są teksty, które pozwalają mi na takie interpretacje. Mamy bogaty język, a ja lubię bawić się jego rymami, rytmem, synonimami. Przy okazji odkrywam go trochę na nowo.

Czytaj więcej:

 • Na czym polega „niepokorność” Agaty Nizińskiej?
 • Czy dzisiaj w ogóle można zrobić karierę w show-biznesie, odcinając się od plotkarskich mediów?
Pozostało jeszcze 85% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.