Afera podkarpacka. Ruszył proces byłego prokuratora Zbigniewa N.

Czytaj dalej
Fot. K.Łokaj
Anna Janik

Afera podkarpacka. Ruszył proces byłego prokuratora Zbigniewa N.

Anna Janik

Brał łapówki czy wyświadczał kolegom przysługi? To rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Tarnowie, przed którym stanął Zbigniew N., były prokurator oskarżony o przyjęcie łapówek od przedsiębiorców o wartości 410 tys. zł.

Afera podkarpacka. Ruszył proces byłego prokuratora Zbigniewa N.
K.Łokaj Zbigniew N. został doprowadzony na wczorajszą rozprawę z aresztu w asyście policji i w kajdankach. Wyraźnie nie chciał być fotografowany

Brał łapówki czy wyświadczał kolegom przysługi? To rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Tarnowie, przed którym stanął wczoraj Zbigniew N., były prokurator oskarżony o przyjęcie łapówek od przedsiębiorców o wartości 410 tys. zł.

Sprawa Zbigniewa N. to jeden z wielu wątków tzw. afery podkarpackiej, w którą zamieszanych jest ok. 20 osób. Zbigniew N. to były szef Prokuratury Okręgowej i prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Został oskarżony o popełnienie siedmiu przestępstw, w tym czterech o charakterze korupcyjnym.

Według śledczych, nakłaniał Mariana D., właściciela firmy Maante, do wręczenia łapówki byłej prokurator apelacyjnej w Rzeszowie Annie H. i miał ułatwiać wręczenie tej łapówki. Prokurator jest również oskarżony o powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach i załatwianie w nich spraw dla Mariana D. Za te przysługi, zdaniem śledczych, przyjął ok. 362 tys. zł w pieniądzach, alkoholu i paliwie. Zbigniew N. jest również oskarżony o pomoc w przerwaniu ciąży dwóm kobietom.

W odpowiedzi na akt oskarżenia były prokurator wyjaśnił, że jego czyny nie miały znamion korupcji, a były jedynie koleżeńskimi przysługami. Proces N. rozpoczął się wczoraj. Sędzia Mariusz Kosiniak wyłączył jawność rozprawy, godząc się jedynie na obecność dziennikarzy podczas odczytania aktu oskarżenia. Były prokurator został doprowadzony w kajdankach z aresztu, w którym jest od października 2016 r. Obecność mediów wyraźnie go zdenerwowała.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in: "Bilety na Wyspy Kanaryjskie, pokrycie kosztów umeblowania mieszkania, prezenty w postaci paliwa, alkoholi - między innymi w ten sposób, zdaniem prokuratury, był korumpowany Zbigniew N."

Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.