Afera podkarpacka. Końca nie widać. Ponad 20 osób z zarzutami

Czytaj dalej
Fot. Paweł Chwal
Małgorzata Froń

Afera podkarpacka. Końca nie widać. Ponad 20 osób z zarzutami

Małgorzata Froń

Afera podkarpacka zdaje się nie mieć końca. W kwietniu tego roku miały miejsce kolejne zatrzymania. Zamieszani są politycy, biznesmeni, księża, urzędnicy państwowi, prokuratorzy. Są już pierwsze wyroki, trwają kolejne procesy. A wszystko zaczęło się od pewnego biznesmena z Leżajska.

W kwietniu tego roku na polecenie prokuratora śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zostało zatrzymanych siedem osób. - Jest to jeden z wątków tzw. afery podkarpackiej - powiedział prokurator Piotr Żak. - Wśród zatrzymanych są byli członkowie zarządu PGE EO.

Marian D. wsypał wszystkich

Śledztwo w tzw. aferze podkarpackiej prowadzone jest od 2013 roku. Zarzuty postawiono już ponad 20 osobom. Marian D., biznesmen z Leżajska, właściciel i prezes spółki paliwowej Maante, a równocześnie główny bohater tej afery, odsiaduje już wyrok czterech lat pozbawienia wolności. To właśnie on korumpował polityków, prokuratorów, urzędników państwowych i samorządowych, a także księży. Dawał im pieniądze, sztabki złota, drogie alkohole, paliwo, kupował samochody, świadczył bezpłatne usługi budowlane. Marian D. przyznał się do winy, złożył obszerne zeznania, które pociągały za sobą kolejne zatrzymania i kolejne postępowania.

W dalszej części przeczytasz:

 • o "bohaterach" afery podkarpackiej, wsród których był m.in. ksiądz, obecnie proboszcz rzeszowskiej parafii
 • jak była prokurator Anna H. tłumaczy kierowane wobec niej oskarżenia
 • co oświadczył były prokurator Zbigniew N. w odpowiedzi na akt oskarżenia
 • co akt oskarżenia zarzuca byłemu posłowi Janowi B.
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Froń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.