Adasia poparzyły halogeny umieszczone w chodniku ul. Kościuszki w Rzeszowie

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Beata Terczyńska

Adasia poparzyły halogeny umieszczone w chodniku ul. Kościuszki w Rzeszowie

Beata Terczyńska

2-letni Adaś dotkliwie poparzył rączki, kiedy przyłożył je do chodnikowych halogenów koło wieży farnej. Mama jest zbulwersowana, że miasto nie zabezpieczyło oświetlenia, aby taki wypadek się nie wydarzył.

- W Rzeszowie byliśmy przejazdem na wakacjach - mówi Marta Rak - Jaśkiewicz. - Spacerując po mieście zatrzymaliśmy się przy ul. Kościuszki w nowej lodziarni, w pobliżu kościelnej wieży, którą oświetlają dwa wmontowane w chodnik halogeny. Trójka moich dzieci biegała w pobliżu. Zjedliśmy lody i już mieliśmy iść dalej w kierunku fontanny multimedialnej, kiedy najmłodszy synek zaciekawiony światłem, podbiegł do lampy i dotknął jej rączkami. Dosłownie przez sekundę. Stałam może metr od niego - opowiada.

Dziecko zaczęło przeraźliwie krzyczeć, płakać z bólu. - W pierwszej chwili nie wiedziałam jeszcze, co się stało - mówi pani Marta. - Nie przypuszczałam nawet, że na tej lampie aż tak poparzył sobie dłonie. Nie mogłam ochronić dziecka, bo nie wiedziałam, że ten halogen jest jak wrzątek.

Od razu wbiegła z nim do restauracji, by rączki synka włożyć pod zimną wodę. Na jednej dłoni pojawiły się już bąble. Wezwana została karetka. Bez kolejki przyjęto ich w szpitalu przy ul. Lwowskiej. Dziecko zostało opatrzone. Obie dłonie zostały zabandażowane. - Następnego dnia wróciliśmy do chirurga - opowiada matka Adasia. - Okazało się, że na jednej dłoni miał poparzone opuszki palców. Było to oparzenie pierwszego stopnia.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. jak sytuację komentuje rzecznik prezydenta miasta.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Piotr Z

Strażnik zapytał po co dziecko dotykało lampy - Strażnik miejski to przypadłość, nie zawód.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.