Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Adam Ruda z Dydni po blisko czterech latach przerwy wrócił na skocznię. Ma ambitne plany

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

Adam Ruda z Dydni po blisko czterech latach przerwy wrócił na skocznię. Ma ambitne plany

Marek Bluj

Na pewno pamiętacie Adama Rudę, skoczka narciarskiego z Dydni. Wicemistrza Polski z 2014 roku, byłego rekordzistę Wielkiej Krokwi w Zakopanem, pierwszego skoczka z Podkarpacia, który był kadrowiczem Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnik ten ponad trzy lata temu nieoczekiwanie zniknął z firmametu. Kilka miesięcy temu jeszcze bardziej nieoczekiwanie pojawił się na skoczni i znów stawał na podium.

Można powiedzieć, że wróciłeś na dobre do skakania?

Tak, wróciłem. Ponad dwa miesiące temu podjąłem decyzję, że wracam. Wystartowałem w zawodach. Myślałem, że będzie gorzej, ale nie było wcale źle. Jak na pierwsze skoki powiem nawet, że było OK. W Memoriale Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku, który odbył się na początku czerwca byłem trzeci. Następnie wystąpiłem w i nauguracyjnych zawodach letniej edycji Lotos Cup. W pierwszym konkursie zwyciężyłem, w drugim zająłem zająłem trzecie miejsce. Oba odbyły się w Szczyrku.

Kompleks w Szczyrku to twój ulubiony obiekt, ulubiona skocznia?

Można tak powiedzieć. Czuję się na niej, jak u siebie.

Decydując się na start w zawodach musiałeś być do nich przygotowany, bo przecież nie wziąłeś nart, nie pojechałeś na skocznię i zgłosiłeś się do konkursu?

Oczywiście. Trenowałem trochę tak na sucho, koło domu w Dydni, biegałem, jeździłem na siłownię do Brzozowa lub Sanoka, ćwiczyłem odbicia, schudłem 15 kilogramów. Trenuję nadal. Pozostało mi tylko skakać na skoczni. Mam nadzieję, że już wkrótce wróci mi na dobre czucie skoków, jak my to nazywamy. Robię wszystko, staram się, żeby to czucie skokówwróciło jak najszybciej.

Jak długą miałeś przerwę w startach i treningach?

Prawie cztery lata. To kawał czasu.

Co w tym okresie robiłeś?

Pracowałem. Trochę w Geofizyce, trochę w firmie kurierskiej.

W dalszej części artykułu m.in.:

Może uda mi się załapać do letniej edycji Pucharu Świata na przedskoczka. Chciałbym zobaczyć jak to wszystko wygląda na tle światowych zawodników. 

Pozostało jeszcze 61% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.