Czesław Wachnik

Adam Jaskólski najlepszym włodarzem

Wójt Jaskulski - Jestem zaskoczony wyróżnieniem Fot. M.Kapała Wójt Jaskulski - Jestem zaskoczony wyróżnieniem
Czesław Wachnik

To już kolejne wyróżnienie dla wójta oraz gminy. - To zasługa sołectw i aktywności mieszkańców - mówi wójt Adam Jaskulski.

W rankingu ,,Perły Samorządu 2016” wójt Świdnicy Adam Jaskulski został wybrany najlepszym włodarzem gminy w Polsce, a Świdnica zajęła trzecie miejsce w rankingu gmin wiejskich. To nie pierwsze tego typu wyróżnienie gminy i wójta. Przed rokiem wójt Jaskulski został wyróżniony za 25 lat swojej działalności. Wtedy też gmina zajęła trzecie miejsce. Wójt powiedział nam, że jest zaskoczony przyznaniem tytułu włodarza. - To moja zastępczyni Arisa Jaz zgłosiła mnie do rankingu. Dlatego, kiedy ogłoszono wyniki, wręcz mnie zamurowało. Na kilka minut zapomniałem języka w gębie. Kiedy jednak ochłonąłem, poczułem dużą radość i satysfakcję. Chcę jednak podkreślić, że wyróżnienie należy się całej gminie, radnym, sołtysom, mieszkańcom. To ich praca zadecydowała, że zarówno wójt jak też gmina tak wysoko zaszli - podkreślił wójt.

Nasz rozmówca dodał też, że wspomniane wyróżnienie, to efekt wieloletniej pracy. - Nie można odnieść sukcesu po roku czy kilku latach. To wymaga zmagania się z problemami gminy, nabrania doświadczenia samorządowca. Wójtem jestem już szóstą kadencję - wyliczył Jaskulski.

Co zadecydowało o zdobyciu trzeciego miejsca dla gminy? Arisa Jaz, zastępca wójta odpowiada, że praca wszystkich mieszkańców. - My nie mamy wielu atutów. Ponad 60 proc. powierzchni gminy to lasy, a po sąsiedzku mamy Zieloną Górę, która będąc dużą aglomeracją w sposób naturalny zabiera przedsiębiorców. Mimo to część z nich właśnie w naszej gminie uruchomiła swoje interesy, a nawet zamieszkała. Przez lata byliśmy gminą popegeerowską, a dziś mamy świadome społeczeństwo obywatelskie. To źródło sukcesu - tłumaczy zastępca wójta.

Dorota Cymbała szefowa strażaków ochotników z Letnicy i radna podkreśla, że wójt Jaskulski to prawdziwy samorządowiec, który doskonale wie, skąd pozyskiwać kredyty, kiedy podjąć ryzyko, z kim rozmawiać, by w gminie inwestowano. - Mogłabym wymieniać długo sukcesy. Wspomnę jedynie o remontach dróg, chociażby z Radomii do Słonego czy zagospodarowaniu Zalewu Świdnickiego. A także planach budowy ścieżek rowerowych - wylicza radna Cymbała.

Karol Wiler radny z Wilkowa podkreśla, że wójtowi udało się zintegrować sołectwa i mieszkańców. Także dlatego, że dla tych ostatnich zrobiono wiele. A stało się to dzięki aktywności wójta. - Myślę tu po pomocy socjalnej czyli sławnych przed laty kozach, szczepieniu dziewczynek czy inwestycjach w gminie. Dlatego wójt po raz kolejny wygrał wybory w pierwszej turze - podkreśla.
Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna. Uzasadniając wybór dziennik podkreśla, że przyznając laury koncentruje się ,,na konkretnych działaniach gminy, które mają na celu rozwój społeczności lokalnej, zapewnienie godnych warunków życia i rozwoju w poszanowaniu wszystkich mieszkańców”. a ą

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.