Marta Dudka

A Twoja wieś w gminie Świdnica, którym jest miesiącem?

To już siódma edycja kalendarza. W tym roku w urzędzie postawili na dowolność. Każdy sołtys mógł przysłać zdjęcie, jakie tylko chciał. Fot. Urząd gminy To już siódma edycja kalendarza. W tym roku w urzędzie postawili na dowolność. Każdy sołtys mógł przysłać zdjęcie, jakie tylko chciał.
Marta Dudka

Już jest! Do urzędu gminy przyjechały cieplutkie jak bułeczki nowe kalendarze na 2016 rok.

- To już nasza siódma edycja gminnego kalendarza. W tym roku postanowiliśmy zrobić coś inaczej. Poprosiliśmy sołtysów wszystkich wsi, by dostarczyli nam zdjęcia, jakie tylko chcą. Była całkowita dowolność - opowiada Dagmara Ostrowska z działu promocji, środków pomocowych i współpracy zagranicznej w urzędzie gminy.

Najpierw sołtysi losowali, który miesiąc roku będą reprezentować. - Aby było sprawiedliwie - dodaje D. Ostrowska.
Na styczniowej kartce z kalendarza można zobaczyć uśmiechnięte dzieci z zawodów wędkarskich w Grabowcu. Każdy maluch trzyma w ręku dyplom. - Wszyscy sołtysi dostaną bądź dostali już kalendarze, by rozdać je za darmo wszystkim mieszkańcom - tłumaczy nam Dagmara Ostrowska.

- W Grabowcu mieszka ponad 320 ludzi, trochę się naroznosiłam tych kalendarzy. Ale musiałam złożyć każdemu noworoczne życzenia. Prawie każda rodzina dostała kalendarz - mówi nam Halina Gałat, sołtyska Grabowca. W tym roku mieli szczęście i są styczniem. - Wszyscy nam mówią, że jesteśmy najpiękniejszym miesiącem - chwali sołtyska i dodaje: - Mieszkańcy są zadowoleni z prezentu od gminy, szczególnie, że mogą patrzeć na uśmiechnięte buźki ich pociech. A dzieci to nie brakuje w tegorocznym egzemplarzu! - mówi pani Halina. Uśmiechają się i wesoło machają do nas maluchy z Orzewa, Lipna i Buchałowa.

Każde sołectwo postawiło na coś innego. Koźla oczywiście wysłała zdjęcia z dożynek.

- Widać, że są bardzo dumni z tego, że byli organizatorami święta plonów - zdradza Dagmara Ostrowska z urzędu gminy. Sołtys Wilkanowa, Paweł Kierzek pochwalił się zdjęciami z festynu na pożegnanie lata. Nic dziwnego, skoro na wspólną zabawę przyszło ponad 200 mieszkańców!

Marta Dudka

Opiekuję się terenem gminy Świdnica, Nowogród Bobrz. i Czerwieńsk oraz terenem byłej gminy Zielona Góra.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.