11 przedszkoli i 6 podstawówek zamkniętych na głucho - taki jest efekt strajku . Wczoraj w Toruniu i okolicach strajkowało prawie 2,5 tys. osób.
Wkrótce minie rok od tragicznej śmierci 10-letniego Pawełka, który zginął potrącony na przejściu dla pieszych na al. Kołłątaja w Będzinie.
Rybnik: Brutalne pobicie pod dyskoteką Ambrozja. Ruszył proces dwóch oskarżonych. To mieszkańcy Żor, 38-letni Adam L. i i 25-letni Mateusz W. Podczas pierwszej rozprawy nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia.
Spór nauczycieli z rządem zakończył się dla Solidarności wizerunkową wpadką. W niedzielę porozumienie z rządem podpisał Grzegorz Proksa, nauczyciel wychowania fizycznego i szef nauczycielskiej Solidarności.
Wciąż trwa przepychanka ze spadkobiercami dawnego browaru w Myślęcinku w Bydgoszczy. Postępowanie prowadzi... prezydent Torunia. I trochę ono potrwa...
W poniedziałek w całym kraju rozpoczął się strajk nauczycieli. Z danych Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, że do protestu przystąpiło 78 procent szkół i przedszkoli w całej Polsce, a na Opolszczyźnie około 70 procent. Kuratorium oświaty...
W najbliższy weekend w Murowańcu odbędzie się festyn charytatywny dla chorych chłopców.
W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczął się bezterminowy strajk w oświacie.
Ot, i poszła mała Masza w las i w tym lesie zabłądziła. Tak zaczyna się stara, rosyjska bajka, po którą sięgnął Michał Tramer, reżyser toruńskiego spektaklu „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?” w Teatrze Baj Pomorski, według tekstu Marty...
„Taryfy” sparaliżowały stolicę. Kierowcy taksówek domagają się zmian w prawie, które pozwoliłyby im konkurować z przewoźnikami korzystającymi z aplikacji. „Stosują dumpingowe ceny”.
Strajkują wszystkie podstawówki, 80 procent przedszkoli i 96 procent szkół ponadpodstawowych. Szkoły są otwarte, ale świecą pustkami. Rodzice, choć podzieleni w poparciu dla strajkujących, znaleźli opiekę dla dzieci. Ale pytają: na jak długo?
Puste korytarze, w świetlicach dzieci jak na lekarstwo i pokoje nauczycielskie pełne pedagogów - tak wyglądał pierwszy dzień strajku nauczycieli w bydgoskich szkołach.
- Nikt z rządu nie był na tyle otwarty, by powiedzieć, że negocjacji innych nie będzie. O tym dowiedzieliśmy się dopiero po tygodniu prób - mówi Wojciech Warski, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego, reprezentujący Związek Pracodawców...
Miało być zwycięstwo z Arką Gdynia i przypieczętowanie miejsca w grupie mistrzowskiej, a skończyło się remisem i nerwowym analizowanie, co musi się stać, by Portowcy zagrali w pierwszej ósemce (elicie).
Sztuka. Ruszył KRAKERS, czyli tydzień sztuki współczesnej w Krakowie. Obok znanych adresów galeryjnych pojawią się zupełnie nowe, dotąd nieznane bywalcom wystaw.
Jego pierwsze zapowiedzi są jak trzęsienie ziemi, a potem jest jeszcze straszniej. Takim wstrząsem była informacja, że piątkę Kaczyńskiego rząd sfinansuje z kredytu, bo wszystko co miał już wydał.
Działania wywiadowcze i kontrwywiadowcze stają się ważnym elementem polityki bezpieczeństwa II Rzeczpospolitej. Są wymierzone przede wszystkim przeciw Rosji i Niemcom.
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. 1919. Konserwatywny, rolniczy, katolicki kraj związkowy - Królestwo Bawarii - staje się areną rewolucji. W jej wyniku powstaje Bawarska Republika Rad. Czerwone rządy potrwają aż pół roku.
Jarosław Kaczyński ogłosił podczas sobotniej konwencji swojej partii, że do polskiej mućki, czyli ocielonej u nas i pasionej tylko rodzimą paszą, PiS chce dokładać 500 zł (do świni 100 zł), a nawet więcej. Jednocześnie dla nauczycieli pieniędzy na...
W ramach obchodów Roku Marka Edelmana w najbliższych dniach Centrum Dialogu im. Marka Edelmana organizuje szereg wydarzeń.
O jedną piątą PFRON obciął dofinansowanie organizacjom pozarządowym na prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Co mają teraz powiedzieć swoim podopiecznym lubelskie organizacje?
W pierwszym kwartale 2019 roku na lubelskich drogach zginęło 25 osób. To mniej niż w analogicznym okresie w 2018 roku.
Takiej placówki w powiecie drawskim jeszcze nie było. Otwarciu Galerii Hosso towarzyszyło wielkie zainteresowanie. W sobotę w nowym obiekcie były tłumy. Galeria Hosso w Drawsku Pomorskim to połączenie centrum handlowego z bogatą ofertą...
Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka wyrobiło sobie zasłużoną markę wśród placówek kultury nie tylko naszego regionu. Tłumy ściągają tu na „Podlaskie święto chleba” i inne imprezy plenerowe, miło i pożytecznie spędzają czas uczniowie, odbywają...
- O godz. 8 rano na lotnisko w Podczelu przyjechały nasze pierwsze kontenery - oznajmił na spotkaniu z dziennikarzami Krzysztof Bartyzel.
- Życzę pięknych świąt wielkanocnych oraz tego, abyśmy w ich trakcie usłyszeli Pana Boga i drugiego człowieka - mówił biskup Edward Dajczak podczas spotkania z koszalińskimi dziennikarzami.
Słusznie przypominamy zapomnianych bohaterów, ale całkiem niesłusznie nie pamiętamy o zasłużonych. Takim był pilot Janusz Marciniak, który jako dowódca 306 Dywizjonu PSP na Zachodzie, zginął nad Normandią w 1944 roku.
W poniedziałek rozpoczął się strajk nauczycieli w całym kraju. W Koszalinie, jak i w regionie przystąpiła do niego zdecydowana większość placówek.
Poduszki rozdajemy .pacjentkom: zarówno tym, które są tuż po operacji, jak i tych, które są rehabilitowane - mówi Małgorzata Zbyryt, koordynatorka projektu „Serce od serca” w woj. podlaskim
Aleksandra Burdan zdobyła tytuł w naszej akcji „Lublinianka Roku 2018”. To ona stoi za akcją Kotek Marysi czy Uwolnij Ciucha. - Czas jest darem, którego nie można zmarnować - uważa.
Chór Moderato, działający przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, obchodzi jubileusz 20-lecia. Z tej okazji dał wczoraj w Lubuskim Teatrze specjalny koncert. Do udziału w nim zaprosił swoich przyjaciół. A ma ich sporo...
Troje byłych już pracowników Urzędu Miejskiego w Żaganiu i radny stanęli przed sądem za pomówienia dziennikarza Radia Zielona Góra.
W poniedziałek, 22 kwietnia, o godz. 14.00 z ul. Witosa ruszą w trasę uczestnicy VII Biegu do Pustego Grobu.
Centrum konferencyjne, basen, hotele. Tak mają wyglądać tereny po byłym ośrodku policyjnym nad Jeziorem Kierskim. Na razie jednak uda się tylko zmodernizować znajdującą się tam halę sportową.
Na zewnątrz coraz cieplej, uczniowie decydują się docierać do szkoły piechotą lub za pomocą roweru. Droga z Rybaków do Maszewa nie należy jednak do najbezpieczniejszych. Ma się to jednak zmienić po budowie ścieżki rowerowej.
- Pani Aneta opowiedziała o cechach dziecka z autyzmem, mówiła jak się zachować i apelowała, żeby nie myśleć, że dziecko z autyzmem jest niegrzeczne, ale je zrozumieć - opowiada o akcji Milion Swingów dla Autyzmu Marcin Koszela z klubu CNS Nowa...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.