7-letni Adrian z Rzeszowa z sukcesem ściga się na gokartach. Robert Kubica też tak zaczynał!

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Agata Flak

7-letni Adrian z Rzeszowa z sukcesem ściga się na gokartach. Robert Kubica też tak zaczynał!

Agata Flak

Adrian Róg z Rzeszowa jest jedynym w regionie 7-latkiem, który wyczynowo ściga się gokartami. Po ostatnich pokazach w Poznaniu wrócił do domu z pucharem. Teraz przygotowuje się do zawodów w Toruniu. - Jak dorosnę, chciałbym zostać kierowcą wyścigowym Formuły 1 - opowiada o swoich marzeniach dziennikarce Nowin.

Chłopiec miał niecałe 5 lat, kiedy po raz pierwszy wsiadł do gokarta z kategorii puffo. To mały pojazd zbudowany z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 7 lat.

- Adrian często przyglądał się, jak jeżdżę. Szybko chciał spróbować swoich sił w tym sporcie - wspomina Marcin Róg, ojciec chłopca. To właśnie on zaraził syna swoją pasją do kartingu.

- W latach 80., 90. ścigałem się w zawodach rangi mistrzostw regionu i Polski. Podobnie jak mój syn zacząłem wcześnie, miałem około 8 lat. Teraz uprawiam ten sport amatorsko, jeżdżę dla własnej przyjemności. A całą wiedzę i umiejętności mogę przekazać synowi - opowiada były sportowiec kartingowy i trener 7-latka.

Na początku Adrian miał problemy z odróżnieniem pedału hamulca od gazu. Z czasem zaczął robić postępy. - Ćwiczyliśmy na torze kartingowym w Biłgoraju. Uczyłem syna techniki oraz tego, jak bezpiecznie jeździć z prędkością 60 km/h. Taką osiągają gokarty w kategorii puffo. Wbrew pozorom to bardzo szybko jak dla tak małego chłopca - zaznacza Marcin Róg.

7-latek swoich sił próbował także w innych dyscyplinach, m.in. w judo i piłce nożnej. Chociaż lubi grać w piłkę, to ten sport nie wciągnął go tak, jak gokarty.

- Kiedy rozmawiam z synem na temat wyścigów, widzę w jego oczach błysk. Wiem, że trenuje i bierze udział w zawodach z przyjemnością - cieszy się pan Marcin.

Pierwsze osiągnięcia w tym sezonie

Rodzice, widząc, że chłopiec doskonale radzi sobie na torze, postanowili kupić mu nowego szybszego gokarta. - Syn skończył 7 lat. Według regulaminu sportu kartingowego może brać udział w pokazach Micro Max, które przygotowują dzieci do kolejnego etapu ścigania. W przyszłym roku Adrian będzie mógł zdobyć licencję zawodnika - mówi z dumą ojciec.

W dalszej części przeczytasz:

 • jaki rekord pobił 7-latek w Poznaniu
 • w jakim teamie startuje Adrian
 • jaki polski kierowca jest jego idolem
Pozostało jeszcze 67% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.