Koło Gospodyń Wiejskich Doły liczy 17 członkiń ze wsi Doły i Tumidaj.
Początki koła datuje się na 1962 rok.
Koło Gospodyń Wiejskich Gostuń powstało w 1965 roku.
Koło Gospodyń Wiejskich Izdebno powstało w 1964 roku.
Powstało w roku 1966. Obecnie zarejestrowanych jest 15 członkiń, mieszkanek wsi Jarotki i Koszary Jarockie.
Koło zrzesza mieszkanki Kani i Salomonowa. Obecnie liczy 15 osób, a przewodniczącą jest Wioletta Karpińska.
Początki to lata 60. XX wieku.
Od dnia narodzin - 24 października 1970 roku - koło działało i do dnia dzisiejszego działa, na ile warunki pozwalały i pozwalają, ofiarnie, bardzo aktywnie.
Rozpoczęło swoją działalność w 1966 roku.
Powstało w 1970 roku . Jego przewodniczącą była pani Józefa Gąsiorowska.
Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowitem działa od 60 lat.
Gmina Wyrzysk leży na północnych krańcach województwa wielkopolskiego. Jest gminą miejsko-wiejską obejmującą 19 sołectw. Powierzchnia gminy wynosi 160,7 km kw. Zamieszkuje ją ponad 14 tysięcy osób.
Osiek nad Notecią to największe sołectwo w gminie Wyrzysk, które liczy ok. 4 tysięcy mieszkańców.
Powstało z inicjatywy byłej radnej gminy Wyrzysk Katarzyny Kowalskiej, która - od tak po prostu - postanowiła zrobić coś dobrego dla swojej małej ojczyzny.
Gmina Zakrzewo zajmuje obszar 16 252 hektary, z czego 7 465 stanowią lasy, a 460 - jeziora. W jej skład wchodzi czternaście sołectw, które łącznie zamieszkuje około pięciu tysięcy mieszkańców. Siedzibą gminy jest Zakrzewo, gdzie mieszka około...
Powstało w październiku 1969 roku, a jego pierwszą przewodniczącą była pani Krystyna Olszewska.
Zawiązało się w 1945 r., ale dopiero od 2016 r. działa jako stowarzyszenie, dzięki czemu może pozyskiwać środki zewnętrzne.
KGW w Czekanowie liczy już prawie 60 lat.
Koło Gospodyń Wiejskich w Lewkowie powstało w 1969 roku. Pierwszą przewodniczącą była Maria Skowrońska.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kwiatkowie liczy 52 lata. Powstało w 1967 roku. Dziś zrzesza ponad 20 kobiet w różnym wieku.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kołątajewie liczy dziś 30 pań. Istnieje od ponad 50 lat.
Z wielką dumą przedstawiamy wyjątkowo uzdolnione uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sobótce. Dziewczyny od kilku lat łączy zamiłowanie do kulinarnych eksperymentów.
120 lat temu - 12 maja 1899 roku - grudziądzkie tramwaje zaczęły jeździć na prąd. O ich historii pisze Marcin Klassa, pochodzący z Grudziądza miłośnik komunikacji miejskiej, autor książek m.in. „Grudziądzkie tramwaje i autobusy” i „Grudziądzkie...
O swoim udziale w II wojnie światowej i o tym, jak przeżywali 8 maja 1945 roku, opowiada czworo opolskich kombatantów.
Ze wszystkich nadwiślańskich dam, które zachwycały Paryż belle époque, Maria Godebska była wyjątkowa. I słusznie przylgnęło do niej określenie femme fatale. Przyjaźniła się z Coco Chanel, Pablem Picassem, malowali ją Renoir i Toulouse-Lautrec.
Do dzisiaj nie zostało podpisane Rozporządzenie Ministra Energii, które miałoby określić sposób rekompensaty dla samorządów. Miast i gmin, które płacą lub już wkrótce zapłacą więcej za energię przybywa. Jest ona droższa od ok. 20 do prawie 80...
Mogliśmy stać w pierwszym szeregu państw - mówi o UE Krzysztof Hetman z PSL, lider listy wyborczej Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.
- W każdym domu inaczej dziecko jest przygotowane do Pierwszej Komunii. Często jest to na zasadzie sąsiedzkiej zawiść - my nie możemy być gorsi, jak oni. Powstaje pytanie: "a gdzie jest Bóg w tym wszystkim?" - mów ks. Mirosław Kędzierski,...
Wiemy już, że widoczna na zdjęciu Józefa Sołowiejczyka z 1897 r. fabryk „Hendrichsa i Izenbecka” należała do Ernesta Hendrichsa na mocy aktu kupna-sprzedaży zawartego z Hermanem Commichau, nestorem białostockiego włókiennictwa i jedną z...
Dodatek historyczny o dziejach Białegostoku i regionu tworzymy razem z historykami i Czytelnikami Kuriera Porannego.
Znaczenia karty rowerowej nie można bagatelizować, bo uprawnia dzieci do uczestniczenia w ruchu drogowym - dżungli pełnej samochodów osobowych, motocykli, ciężarówek i... piratów drogowych.
Jezioro Łąki w gminie Zbiczno, to jedno z urokliwych miejsc odwiedzanych licznie przez mieszkańców i turystów. To miejsce, o które "czynem społecznym" postanowili zadbać sympatycy gminy i jeziora.
Dopiero czy aż pięć lat? Jedno jest pewne, to był bardzo intensywny czas dla włocławskiej kultury. 670 wydarzeń estradowych, 70 tysięcy osób na koncertach. Naprawdę się działo!
W minioną sobotę podczas koncertu "Ostatni wojownik na ślubnym kobiercu, czyli wiosenne porządki" w poznańskim klubie Blue Note po czternastu latach powiedzieli sobie "tak" ceniony polski gitarzysta rockowy Wojciech Hoffmann i jego długoletnia...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.